آریانیک ...

مجله آریانیک - اخبار > ارتقا رتبه سایت در صفحات گوگل چگونه انجام میشود و چه مزیتی دارد؟

Aryanic Blog

Blogسه شنبه ١٦ فروردين ١٤٠١ ٢١:٤٩
photo

ارتقا رتبه سایت در صفحات گوگل چگونه انجام میشود و چه مزیتی دارد؟

 این حقیقت که با نمایش داده شدن سایت شما در نتایج اول گوگل، سایتتان بازدید کننده بیشتری می‌گیرد و این حرکت به درآمد بیشتر ختم می‌شود، موضوعی انکار ناپذیر است. اما این موضوع که ارتقای رتبه سایت طراحی شده در گوگل چطور صورت میگیرد، شاید از موضوعاتی باشد که کمتر کسی درباره آن چیزی بداند.

ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این موضوع که چطور می‌شود سایت خود را ارتقای رتبه دهیم و طعم نمایش در نتایج اول گوگل را بچشیم، بپردازیم.

ارتقای رتبه سایت چطور صورت میگیرد؟

ارتقای رتبه توسط مجموعه‌ای از اقدامات (که به آن سئو گفته می‌شود) انجام می‌گردد. سئو (SEO) که مخفف search engine optimization  است، به سایت شما کمک می‌کند تا در نتایج اول کلمه کلیدی مورد نظر نمایش داده شده و بازدید کننده وارد سایت خود کنید. لازم به ذکر است که هزینه سئو رتبه ۱ گوگل وابسته به میزان سختی کلمه مشخص می‌شود.

در ادامه برخی از این اقدامات را با هم بررسی خواهیم کرد.

انتخاب دامنه مناسب و مرتبط:

اولین موردی که باید برای ارتقای رتبه سایت به آن توجه کرد، انتخاب اسم دامنه مرتبط و تا حد امکان مشابه کلمه کلیدی باشد که میخواهید در آن ارتقای رتبه بگیرید.

به عنوان مثال اگر کلمه مورد نظر شما "خرید موبایل سامسونگ" است باید دامنه ای نزدیک به این کلمه برای سایت خود انتخاب کنید.

استفاده از هاست و میزبانی قدرتمند:

توصیه می‌شود برای اینکه گوگل شما را یک سایت ماندگار و معتبر بداند، از هاست های قدرتمند و همچنین طولانی مدت (حداقل یکساله) استفاده کنید.

این کار باعث می‌شود تا گوگل شما را سایتی ماندگار بداند و در نهایت باعث ارتقای رتبه سایت شود.

تولید محتوا با رعایت اصول سئو:

از مهم ترین مواردی که باعث ارتقای رتبه سایت می‌شود و به نوعی از ارکان اصلی سئو شناخته می‌شود، تولید محتوا است. محتوا می‌تواند به صورت متن، ویدیو یا یک پادکست صوتی باشد.

البته لازم به ذکر است که در هنگام تولید محتوا برای سایت به هیچ وجه نباید از سایت و منابع دیگر کپی برداری کرده و باید محتوایی منحصر به فرد(یونیک) تولید کنید تا نمایش در نتایج اول گوگل را لمس کنید.

لینک سازی:

یکی دیگر از ارکان اصلی سئو و ارتقای رتبه سئو، لینک سازی است. البته لینک سازی روش های مختلفی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

اولین روش لینک سازی، لینک سازی به صورت داخلی است. شما در لینک سازی داخلی به صفحات مختلف سایت خود که می‌خواهید ارتقای رتبه بگیرند لینک می‌دهید و به گوگل اهمیت آنها را می‌فهمانید.

روش دیگر لینک سازی، لینک سازی خارجی است که در این حالت سایت های دیگر به صفحات سایت شما لینک می‌دهند و اعتبار خود را با آن صفحه به اشتراک می‌گذارند. هرچه سایتی که به شما لینک می‌دهد قدرتمند تر باشد، ارتقای رتبه سریع تر اتفاق می‌افتد.

چقدر زمان می‌برد تا سایتم ارتقای رتبه پیدا کند؟

پاسخ این سوال بسته به نوع انجام این کار‌ها و وابسته به حجم زحمات و وقتی است که برای سایت خود می‌گذارید‌. اگر سئو را به درستی انجام دهید می‌توانید حتی در عرض کمتر از سه ماه سایت خود را در نتایج برتر (در کلمه کلیدی مورد نظر) ببینید.

موردی که در هنگام سئو کردن سایت باید به آن توجه کنید این است که نباید در حین این کار عجول بوده و عجله به خرج دهید.

سخن پایانی

سعی کردیم در این مقاله شما را ابتدا با چیستی ارتقای رتبه سایت آشنا کرده و در نهایت به چگونگی آن و روش های مختلفی که می‌تواند باعث ارتقای سایت شما شود، بپردازیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و در آینده ای نزدیک سایت خود را در نتایج اول گوگل ببینید.