آریانیک ...

مجله آریانیک - اخبار > مواردی که باعث کند شدن سرعت سایت شما خواهند شد

Aryanic Blog

Blogسه شنبه ١٦ فروردين ١٤٠١ ٢١:٥٤
photo

مواردی که باعث کندشدن سرعت سایت شما خواهند شد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد یک سایت شوید و سرعت لود آن پایین باشد. یا حتی خودتان یک سایت داشته باشید و سرعت لود شدن یا همان بالا آمدن آن کم باشد و زمان زیادی طول بکشد تا سایت شما به نمایش در بیاید. این اتفاق به دلایل مختلف به وجود می آید که ما سعی داریم در این مقاله به بررسی دلایل کند شدن سرعت سایت پرداخته و برخی از آنها را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

کند شدن سرعت سایت چه مشکلاتی را به وجود می‌ آورد؟

کند شدن سرعت سایتم شکلاتی از قبیل از دست دادن بازدید کننده سایت و نارضایتی مشتریان سایتتان را به همراه دارد. همچنین اگر از سئو چیزی بدانید و کمی از تعرفه خدمات سئو مطلع باشید، خواهید دید که برخی از سئو کاران که سرعت سایت شما را نیز بهبود می بخشند،  هزینه بیشتری دریافت میکند. چرا که سرعت سایت از لحاظ سئو نیز بسیار مهم است.

مهم­ترین دلایل کند شدن سرعت لود سایت کدامند؟

هاست یا میزبانی بی کیفیت :

از دلایل مهمی که باعث کند شدن سرعت لود سایت شما می­شود، وجود یک هاست ضعیف یا هاست اشتراکی می‌باشد. هاست های اشتراکی با وجود قیمت کم گاها ممکن است که ترافیک سنگینی داشته باشند و نتوانند به خوبی پاسخگوی سایت شما باشند. پس توصیه می‌شود در قدم اول سایت خود را روی یک هاست قوی و قدرتمند بنا کنید.

وجود افزونه های متعدد :

یکی از اصلی ترین عوامل کند شدن سرعت سایت، وجود افزونه های متعدد است که در طراحی وب سایت استفاده میشود. افزونه ها با ایجاد ترافیک و رد و بدل کردن داده ها باعث می‌شوند تا سرعت سایت کاهش یابد و اگر تعداد بالایی افزونه در سایت خود نصب کنید، این موضوع موجب می‌شود تا سایت شما با تاخیر زیادی لود شود و همچنین مشکلات دیگری را به وجود آورد.

توصیه می‌شود در صورت غیر فعال بودن افزونه ها، آن ها را پاک نموده و همچنین افزونه های غیر ضروری را از سایت خود حذف نمایید. گزارشات اخیر نشان داده که بزرگترین احتمال کند شدن سرعت لود سایتو تاخیر در باز شدن سایت وجود افزونه های متعدد است.

موقعیت مکانی هاست و سرور :

موقعیت مکانی سروری که روی آن هاست تهیه کرده اید، ترجیحا باید نزدیک­ترین جای ممکن به موقعیتی باشد که شما بیشترین ورودی و مشتری را دارید. در غیر این صورت بازدید کنندگان سایت شما مجبورند تا چند ثانیه بیشتر صبر کنند که وارد سایت شما شوند.

مزیت یک سرور و هاست ایرانی سرعت لود بالای آن است و بیشتر طرفداران هاست های ایران، به دلیل همین سرعت بالایی که دارد به سمت آن روی آورده‌اند.

تصاویر با حجم بالا :

یکی دیگر از دلایلی که باعث کند شدن سرعت سایت شما می‌شود و عموما سایت های فروشگاهی از آن رنج می‌برند، تصاویر بهینه نشده و با حجم بالا است. وجود عکس های با حجم بالا و بهینه نشده باعث می­شود تا سایت زمان بیشتری برای لود کردن و نمایش دادن آنها نیاز داشته باشد و همین موضوع باعث می‌شود تا سرعت سایت شما کند شود.

توصیه می‌شود حتما قبل از بارگذاری تصاویر در سایت، حجم آن ها را کم کرده و همچنین آنها را بهینه کنید.

موارد دیگر :

 برخی اوقات ممکن است سایت شما به دلیل وجود یک قالب یا افزونه غیر استاندارد و غیر اصل، دچار مشکل شود و حتی گاها سایت شما را از کار بیندازد. پس باید هنگام انتخاب قالب و افزونه دقت کافی را به خرج دهیم.

کلام آخر

سعی کردیم در این مقاله شما را با برخی از موارد کند شدن سرعت سایت آشنا کنیم و راه حل هایی به شما ارائه کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد.