ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

 تاثیر منفی لینک شکسته بر سئو چیست؟

تاثیر منفی لینک شکسته بر سئو چیست؟

تاثیر منفی لینک شکسته بر سئو چیست؟

اگر شما دارای یک سایت باشید و از سئو چیزی بدانید قطعا با لینک سازی آشنایی دارید یا حداقل نامش به گوشتان خورده است. لینک سازی از مهم ترین اقدامات برای ارتقای رتبه سایت است. اما ممکن است گاها کاربران با لینک هایی به صورت شکسته روبه رو شوند. ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این موضوع که لینک شکسته چیست پرداخته و از تاثیر منفی لینک شکسته بر روی سایت شما صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه شوید.

لینک شکسته چیست؟

لینک شکسته به لینک هایی گفته می‌شود که نتیجه ای پس از کلیک روی آن ها وجود ندارد و کاربر با صفحه ۴۰۴ مواجه می‌شود. به عبارتی دیگر لینک هایی که کاربر را به یک صفحه خالی با ارور ۴۰۴ می‌برند، لینک شکسته به حساب می‌آیند.

این نوع از لینک ها عموما با تغییر url  صفحات و حذف برخی صفحات قدیمی که قبلا به آنها لینک داده شده، به وجود می‌آیند.

البته این موضوع که صفحه ۴۰۴ فقط برای لینک های شکسته به کار می‌رود کاملا اشتباه است. گاهی وقت‌ها ممکن است که کاربر به درستی آدرس صفحه را وارد نکند(حتی اگر یک حرف را اشتباه یا جا به جا بنویسد) و یا فایروال اجازه دسترسی به سایت را ندهد و این دلایل سبب نمایش صفحه ۴۰۴ شود.

تاثیر منفی لینک شکسته بر سایت من چیست؟

لینک شکسته از عواملی است که می‌تواند در صورت بی توجهی به آن مشکلات زیادی را در زمینه سئو برای سایت شما به وجود آورد. متاسفانه بیشتر افراد به این موضوع بی توجه‌ اند. در ادامه به بررسی برخی از موارد تاثیر منفی لینک شکسته می‌پردازیم.

از دست دادن بازدیدکننده و مشتری:اولین و مهم ترین چیزی که هنگام وجود لینک های شکسته متعدد ممکن است با آن برخورد کنید، از دست دادن بازدیدکننده و کاربر برای سایتتان است. به طور مثال کاربر کلمه ای را سرچ می‌کند و صفحه سایت شما در نتایج برتر نمایش داده می‌شود اما لینک آن یک لینک شکسته است و با ورود کاربر به آن صفحه چیزی به دست نمی‌آورد.

در این شرایط کاربر به سرعت سایت شما را ترک کرده و از آن خرج می‌شود.

امتیاز منفی گوگل:

اگر تعداد بالایی از لینک های شکسته در سایت شما وجود داشته باشد، گوگل به سایت شما امتیاز منفی می‌دهد و این کار از لحاظ سئو به سایت شما لطمه می‌زند.

یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق، این است که پس از برآورد هزینه سئو سایت از یک سئو کار حرفه‌ای بخواهید تا لینک های شکسته شما را رفع کند. در ادامه به بررسی برخی موارد دیگر برای جلوگیری از این اتفاقات می‌پردازیم.

چطور لینک های شکسته سایتم را از بین ببرم؟

یکی از راه هایاز بین بردن لینک شکسته سایت، ریدایرکت کردن آنها به یک قسمت دیگر سایت است. ریدایرکت کردن این صفحات و لینک ها باعث می‌شود که کاربر حداقل با صفحه ۴۰۴ مواجه نشده و در سایت شما باقی بماند.

ریدایرکت می‌تواند به صفحات مشابه یا صفحه اصلی سایت شما انجام شود که بسته به انتخاب شما این کار صورت می‌گیرد.

برای ریدایرکت کردن ابتدا باید صفحات ناقص و لینک های شکسته آن را بشناسید. پس در قدم اول توصیه می‌شود تا از ابزار های بررسی و تشخیص لینک شکسته استفاده کنید و پس شناسایی آن‌ها به سمت ریدایرکت کردنشان روی آورید. برای شناسایی این نوع از صفحات افزونه های زیادی وجود دارد و شما کار سختی را پیش روی نخواهید داشت.

کلام آخر

 

در این مقاله به بررسی لینک شکسته پرداختیم و از تاثیر منفی لینک شکسته صحبت به عمل آوردیم. سپس برای جلوگیری از این تاثیرات منفی، راهکاری مناسب را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و توانسته باشیم تا حد زیادی شما را با لینک های شکسته آشنا کنیم.