ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

Insights گوگل سرچ کنسول چیست؟

Insights گوگل سرچ کنسول چیست؟

Insightsگوگل سرچ کنسول؛ ابزار جدید سئو

تولید محتوا عالی، یکی از مطمئن‌ترین راه‌های بهبود سئو سایت است. در واقع در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، اگر به مخاطبان خود اهمیت دهید و محتوای عالی برای آنها ایجاد کنید، گوگل به شما پاداش خواهد داد. در ادامه به معرفی Insights گوگل سرچ کنسول، که ابزار جدید گوگل برای تولید محتوای عالی است، خواهیم پرداخت.

اما قبل از آنو به صورت کلی،Google Search Console Insights، تجزیه و تحلیل‌های بیشتری را به شما ارائه خواهد داد. بیش از هر چیز، این خبر برای افراد فعال در حوزه دیجیتال شیرین خواهد بود؛ چون یکی از چیزهایی که این افراد به آن علاقه دارند، داده‌هایی با قابلیت تجزیه و تحلیل بیشتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

Insightsگوگل سرچ کنسول چیست؟

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، محتوای عالی به شما کمک می‌کند که مخاطبان بیشتری را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید. از سوی دیگر، محتوای جذاب باعث افزایش ترافیک وب‌سایت و به صورت کلی بهبود رتبه سئو خواهد شد. اما نکته مهم در تولید محتوای عالی، درک مخاطب است.

این جاست که اهمیت Insightsگوگل سرچ کنسول مشخص می‌شود. این ابزار جدید گوگل، با ارائه ابزار تحلیلی جدید، به کاربران نشان می‌دهد که کدام محتوا در جهت اهداف آنها بوده‌ است و کدام محتوا است که بر اساس انتظارات آنها عمل نمی‌کند. در ضمن Google Search Console Insightsبه افراد فعال در حوزه دیجیتال نشان می‌دهد که کاربران چگونه وب‌سایت آنها را پیدا کرده‌اند. با این کار می‌توان استراتژی‌های موفق‌تری برای جذب کاربر نوشت یا اینکه استراتژی فعلی خود را ادامه داد.

Insightsگوگل سرچ کنسول علاوه بر تجزیه و تحلیل محتوا و راه‌های دستیابی کاربران به آن، اطلاعات بیشتری را نیز نمایش خواهد داد. اطلاعاتی مانند، کلید واژه‌هایی که کاربران از طریق آن به محتوای شما هدایت شده‌اند و همچنین مقاله‌هایی که به شما ارجاع می‌دهند. در ضمن اطلاعات دیگری که این سرویس ارائه می‌دهد در ادامه آمده‌اند.

سرویس Insightsگوگل، چه اطلاعاتی را ارائه می‌دهد؟

در حالت Site overviewیا نمای کلی سایت، یک نمای کلی از میزان بازدید در یک دوره زمانی نمایش  داده خواهد شد. با این گزارش، اینکه کدام روز بیشترین تعامل را داشته‌اید نمایش داده خواهد شد. موردی که می‌توانید بر اساس آن زمان‌های مناسب‌تری را برای انتشار پست انتخاب کنید.

در حالت Your new contentیا محتوای جدید، آمار و اطلاعات مربوط به جدیدترین محتوا در 28 روز گذشته نمایش داده می‌شود. با Insightsگوگل سرچ کنسول می‌توانید از طریق این بخش، تعداد بازدیدها و مدت زمان مشاهده محتوا را ببینید. در ضمن کاربران چگونه به محتوا هدایت شدند، کدام پیوندها در رسانه‌های اجتماعی و کدام عبارات کلیدی، کاربران را به محتوای شما هدایت می‌کند، نیز نمایش داده خواهد شد.

این گزارش برای درک اینکه کدام یک از محتوای جدید شما عملکرد خوبی دارد بسیار عالی است. اگر دوست دارید محتوای شما عملکرد بهتری داشته باشد، ابتدا از طریق رسانه‌های اجتماعی، سیستم‌های بازاریابی ایمیلی و سایر وب‌سایت‌ها آن را به اشتراک بگذارید. پس از آن دوباره این بخش را بررسی کنید تا ببینید آیا بهبود یافته است یا خیر.

 

دیگر بخش‌های سرویس Insightsگوگل

 

بخش دیگر Insightsگوگل سرچ کنسول درباره محتوای با بیشترین محبوبیت (Your most popular content) است. در این بخش محتواهایی که در 28 روز گذشته، بیشترین بازدید را داشته‌اند نمایش داده خواهند شد. در این بخش نیز تمامی اطلاعات مانند تعداد بازدیدها و سایر موارد در دسترس است. با اطلاعات این بخش می‌توانید محتواهایی را تولید کنید که کاربران شما بیشتر به دنبال آنها هستند.

بخش Top traffic channel sourcesبه شما می‌گوید که کاربران چگونه شما را پیدا کرده‌اند. این بخش شامل ترافیک مستقیم، ارگانیک و ترافیک ارجاعی است. با استفاده از این بخش متوجه خواهید شد که کاربران شما از طریق کدام کانال شما را پیدا کردند و در کدام بخش‌ها ضعیف هستید.

در بخش Referring links، پیوندهای خارجی از دیگر سایت‌ها قابل مشاهده است. در بخش Social media referralsنیز بیشترین تعداد هدایت به محتوای شما از طریق شبکه‌های اجتماعی قابل مشاهده است.

نکته نهایی

در واقع Insights گوگل سرچ کنسول اطلاعات جدیدی را استخراج نمی‌کند. این سرویس فقط اطلاعات گوگل Analyticsو کنسول سرچ گوگل را به شیوه‌ای کاربر پسندتر و آسان‌تر ارائه می‌دهد. هدف این است که زمان کمتری را صرف رمزگشایی اعداد کنید و زمان بیشتری برای اجرای استراتژی سئو خود داشته باشید.

برای دسترسی به سرویس Insights، کافی است که مانند عکس زیر به Google Search Consoleمراجعه کنید.