ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

تفاوت هاست ویندوز خارج و ویندوز ایران چیست؟

تفاوت هاست ویندوز خارج و ویندوز ایران چیست؟

هاست ویندوز چیست؟

 

هنگامی که قصد دارید محتوای وب سایت بعد از طراحی سایت را به اشتراک بگذارید، به یک سرویس میزبانی وب یا هاست نیاز خواهید داشت. یک هاست فضای یک سرور است، و هنگامی که ما در مورد یک هاست ویندوز صحبت می کنیم به معنای میزبانی فضا بر روی سروری است که سیستم عامل آن ویندوز است. بر خلاف یک میزبان لینوکس، فضا بر روی یک سرور با سیستم عامل لینوکس می باشد.

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

در واقع هنگامی که شما تصمیم به راه اندازی یک وب سایت می گیرید، پس از ثبت دامنه مناسب، زمان خرید هاست است که با دو نوع مختلف خدمات در این دامنه ملاقات خواهید کرد. اولی هاست لینوکس و دوم هاست ویندوز است. اما وقتی تصمیم به خرید هر یک از سرویس های هاست لینوکس یا ویندوز می گیرید، باز هم دو نوع سرویس متفاوت در هر یک از این سرویس ها که با آن مواجه هستید، اولی ایرانی و دومی خارج از ایران است. حالا در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم چه تفاوتی بین هاست ایرانی و خارجی وجود دارد؟

تاثیر پینگ تایم در هاست ویندوز

اگر بخواهیم میزبان ها را در ایران و خارج از کشور از نظر زمان پینگ مقایسه کنیم، ابتدا باید توضیح کوچکی در مورد پینگ به شما بدهیم. پینگ دستوری است برای اندازه گیری فاصله بین دو دستگاه در شبکه و زمان لازم برای اتصال دستگاه ها به یکدیگر که بر حسب میلی ثانیه نمایش می دهد. حال چون سرور این نوع میزبان در ایران قرار دارد و معمولا بازدید کننده سایت در ایران است . چون فاصله سرور با کامپیوتر بازدید کننده بسیار کم است معمولا سرعت بارگذاری سایت هایی که در ایران میزبانی می شوند بیشتر از میزبانی خارج از کشور است. البته به خاطر داشته باشید که زیرساخت های سرور شما نیز مهم است. میزبان نیز بسیار مهم است. حالا فرض کنیم بیشتر بازدیدکنندگان ما ایرانی هستند. اگر سرور در ایران باشد چه؟ درخواست کاربر در کوتاه ترین زمان ممکن به سرور می رسد و پاسخ مربوطه را دریافت می کند.

ثبات یا در دسترس بودن

پایداری یا در دسترس بودن همواره یکی از مهم ترین عواملی است که مدیران سایت های بزرگ همواره به آن توجه می کنند. اگر بخواهیم هاست ایرانی و خارجی را از نظر ثبات و پایداری مقایسه کنیم، باید ببینیم مجموعه میزبان های ما شبکه منظم و پرسرعتی دارند؟ آیا سخت افزار استانداردی در داخل سرورها استفاده می شود؟ با توجه به اینکه سرورهای داخلی در مراکز داده ایران ذخیره می شوند در شرایطی مانند عدم دسترسی به اینترنت بین المللی یا تحریم ها نگران عدم دسترسی به اطلاعات نمی شویم.

پهنای باند یا ترافیک ماهانه

برای مقایسه میزبانی و هاست ایرانی و هاست های خارج از ایران، از نظر پهنای باند و ترافیک ماهانه ابتدا باید کمی در مورد پهنای باند توضیح دهیم. پهنای باند مقدار داده ها و اطلاعاتی است که می تواند بین وب سایت شما و کامپیوتر کاربران منتقل شود. این پهنای باند بالا به راحتی می تواند تمام نیازهای سایت های بزرگ را برآورده کند. اما در حال حاضر قیمت پهنای باند بزرگ عامل بسیار مهمی در انتخاب میزبان است.

امنیت ذخیره سازی اطلاعات

امنیت اطلاعات یک پارامتر بسیار مهم برای انتخاب میزبان در ایران یا خارج از کشور است. توصیه این است که وب سایت های دولتی که اطلاعات و منافع ملی در داخل دارند معمولا باید از میزبان در داخل ایران استفاده کنند. بنابراین خطر تحریم ها و از دست دادن اطلاعات در هاست ایرانی کاملا صفر است.

خطرات تحریم

بسیاری بر این باورند که اگر از میزبانان ایرانی استفاده کنند خطر تحریم ها و غیر قابل دسترس بودن و از دست دادن اطلاعات بسیار کمتر از میزبان های خارجی خواهد بود. شرکت های معتبر هاست همیشه نسخه های پشتیبان از وب سایت های شما را تهیه می کنند. بنابراین امکان از دست دادن اطلاعات تقریبا صفر است.