ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


معرفی کنترل پنل های برتر هاست لینوکس

معرفی کنترل پنل های برتر هاست لینوکس

کنترل پنل های برتر هاست لینوکس

استفاده از هاست لینوکس امروزه توسط بسیاری از طراحان سایت و برنامه نویسان دنیای وب پیشنهاد می شود. مزیت های موجود در این نوع از هاست باعث بالا رفتن رتبه سایت ها و رضایت کاربران شده است. یکی از تاثیرات مثبتی که این نوع از هاست روی عملکرد سایت ها دارند، تاثیر مستقیم روی سرعت لود سایت است. برای انجام عملیات مختلف روی هاست های لینوکس از کنترل پنل های مختلف استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع کنترل پنل به صورت کلی و جزئی خواهیم پرداخت.

کنترل پنل چیست؟

کنترل پنل هاست در واقع رابط بین ما و هاستی است که خریداری کرده ایم. به کمک کنترل پنل که انواع مختلفی دارند می توان فعالیت های خود روی هاست را مدیریت کرد. هاست های موجود در دنیای وب در دو دسته بندی لینوکسی و ویندوزی دسته بندی می شوند. انواع هاست های لینوکسی به دلیل سرعت و قابلیت های بالای خود از طرفداران بیشتری نسبت به نمونه های ویندوزی برخوردارند.

معرفی کنترل پنل های برتر هاست لینوکس

در ادامه به معرفی چند کنترل پنل هاست برتر و پرطرفدار برای نمونه های لینوکسی می پردازیم. هر کدام از این پنل ها دارای ویژگی های خاص خود بوده و کار با آنها بسیار راحت است. شرکت های ارائه هاستینگ معمولا چندین کنترل پنل را برای راحتی کاربران ارائه می کنند.

دایرکت ادمین: یکی از بهترین نمونه های کنترل پنل برای انواع هاست لینوکس، دایرکت ادمین است. این پنل دارای امکانات بالا و کارکرد بسیار آسانی است. در هر کدام از شرکت های ارائه هاستینگ نحوه کار با این پنل همراه خرید هاست ارائه می شود. یکی از تفاوت های قابل توجه در این پنل، ارائه سطح های دسترسی مختلف است که کار با آن را برای کاربران راحت کرده است.

سی پنل: در حال حاضر محبوب ترین کنترل پنل برای انواع هاست لینوکس، سی پنل است. کارکرد آسان کاربران با این پنل باعث شده است تا طرفداران زیادی در بین کاربران داشته باشد. سازگاری این پنل با انواع هاست های لینوکسی، بکاپ گیری راحت آن، انجام سایر کارهای مربوط به سایت مثل تغییر دامنه، کنترل و مدیریت ایمیل ها و..باعث شده است تا افراد زیادی سی پنل را به بسیاری از کنترل پنل های دیگر در هاست های لینوکسی ترجیح دهند.

کنترل پنل Plesk: یکی دیگر از کنترل پنل های پرطرفدار برای انواع هاست لینوکس، پنل پلسک است. به دلیل انعطاف بالایی که پنل پلسک با اکثر هاست های لینوکسی و ویندوزی دارد، بعد از سی پنل جزء کاربردی ترین پنل ها به شمار می آید. امکانات بالای این پنل و راحتی کار با آن باعث شده تا محبوبیت بالایی در بین کاربران داشته باشد.

کنترل پنل Z panel: یکی دیگر از پنل های کاربردی برای مدیریت انواع هاست لینوکس، کنترل پنل Zاست. این پنل دارای نسخه های مختلفی است که با انواع هاست های لینوکسی و حتی ویندوزی سازگاری دارد.

کنترل پنل VestaCP: یکی دیگر از پنل های کاربردی برای نصب روی انواع هاست لینوکسی، پنل VestaCPاست. این پنل قابلیت نصب روی انواع هاست های لینوکسی را دارد. قابلیت های بالا و کار کردن راحت با این پنل باعث استفاده بسیاری از افراد از این پنل شده است.

سایر کنترل پنل های کاربردی برای هاست های لینوکسی

  • کنترل پنل اپن سورس Kloxo
  • کنترل پنل H-Sphere
  • اینتروکس هاستینگ کنترل پنل Interworx
  • کنترل پنل VHCS
  • کنترل پنل SysCP
  • کنترل پنل Virtualmin
  • کنترل پنل ISPConfig

 

هر کدام از این کنترل پنل های هاست لینوکس دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و با انواع هاست ها سازگاری لازم را دارند. انتخاب هر کدام از این پنل ها به شرایط کاربران و شرکت های ارائه کننده هاستینگ بستگی دارد.