ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

تفاوت هاست لینوکس خارج و لینوکس ایران چیست؟

تفاوت هاست لینوکس خارج و لینوکس ایران چیست؟

هاست چیست؟

به طور کلی هاست یا Host فضایی است که اطلاعات و فایل های وب سایت شما در آن بارگذاری می شوند. می خواهیم تفاوت هاست لینوکس خارج و لینوکس ایران را بررسی کنیم تا در هنگام خرید هاست بتوانید سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تفاوت هاست لینوکس خارج و لینوکس ایران

در دنیای خدمات میزبانی وب یا به اصطلاح هاستینگ در ایران، سرویس های میزبانی را می توان بسته به مکان سرور، به میزبانی لینوکس در ایران و میزبانی لینوکس در خارج از ایران تقسیم بندی کرد. انتخاب هر یک از آنها می تواند مربوط به نوع استفاده و سلیقه کاربر باشد. در این مقاله سعی شده به مهم ترین مزایا هر یک از آنها اشاره کنیم تا با ذهن بازتر هاست مورد نظر را خریداری کنید.

هاست لینوکس داخل ایران

مزایای هاست ایران

1.     چند برابر سریعتر برای دسترسی به سایت ها:

اگر سرور میزبان سایت شما در داخل ایران باشد، سرعت دسترسی به اطلاعات یا به اصطلاح سرعت بارگذاری سایت برای کاربران در ایران سریع تر از دسترسی به اطلاعات سرورهای خارج از کشور است. تا حد زیادی به دلیل فاصله و پایین بودن پینگ است.

2.     امنیت اطلاعات برای سایت های دارای فایل های مهم و حیاتی، مانند سایت های دولتی:

از آنجا که وب سایت های دولتی و وب سایت های برخی شرکت ها حاوی اطلاعات ضروری مربوط به منافع ملی هستند، به این گونه سایت ها به شدت توصیه می شود که از میزبانان ایرانی برای میزبانی وب سایت های خود استفاده کنند.

3.     دسترسی به وب سایت ها در صورت قطع شبکه اینترنتی کشور:

زمانی که اینترنت در ایران قطع شود، معمولاً متوجه کندی یا عدم دسترسی به سایت های واقع در سرورهای خارجی خواهیم شد. اما اگر سایت بر روی سرورها و هاست های محلی (داخل ایران) میزبانی شود، سایت بدون هیچ مشکلی برای بازدیدکنندگان ایرانی باز خواهد بود.

میزبانی لینوکس در خارج از ایران

به طور خلاصه به خدمات هاست اشاره دارد که سرور آن ها در خارج از کشور قرار دارد، برای مثال در یکی از کشورهای قاره اروپا.

مزایای هاست لینوکس خارجی

  1. پهنای باند بسیار گسترده:

با توجه به پهنای باند ارزان در خارج از کشور، مشتریان هاست خارج از کشور چندین برابر پهنای باند بیشتر از خدمات میزبانی ایرانی دریافت می کنند.

  1. قیمت ارزان تر:

قیمت سخت افزار و سرور و هاست و همچنین قیمت شبکه و پهنای باند در خارج از کشور ارزان تر از داخل است است. بنابراین قیمت خدمات میزبانی در خارج از کشور ارزان تر از میزبانی داخل ایران است. (البته این تفاوت قیمت در سرورها قابل مشاهده است، و تفاوت قیمتی در خدمات کشور میزبان وجود ندارد).

  1. موقعیت بهتر در موتورهای جستجو:

با توجه به سرعت بارگذاری بیشتر صفحات بر روی سرورهای خارجی برای موتورهای جستجو و نبود سایت در سرورهای داخل ایران (مشمول تحریم)، سایت های روی سرورها و هاست های خارجی رتبه و جایگاه بهتری دارند. البته این تنها حدود 10 درصد از موقعیت سایت در موتورهای جستجو را تحت تاثیر قرار می دهد. موقعیت سایت در صفحات موتورهای جستجو بیشتر به حالت بهینه سازی یا به اصطلاح سئو وب سایت شما مربوط می شود.

  1. امکان استفاده از کنترل پنل C-Panel:

با توجه به عدم وجود تحریم بر روی این سرورها، امکان نصب این کنترل پنل محبوب بدون مشکل روی هاست خارجی وجود دارد.

کلام پایانی:

 

  • وب سایت شما می تواند چه  از سراسر جهان، چه بر روی یک سرور داخلی و یا خارجی به اینترنت دسترسی داشته باشد. این خدمات مختص به یک منطقه خاص نیست.
  • همچنین برخی از کاربران به اشتباه بر این باورند که خدمات هاست ایرانی تنها برای حوزه های ملی قابل استفاده است. باید گفت که این تفکر کاملا اشتباه است و هم خدمات میزبانی ایرانی و خارجی برای همه حوزه های ملی و بین المللی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • امکان انتقال سایت از ایران میزبان به خارج از کشور و بالعکس بدون هیچ مشکلی وجود دارد.