ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

نحوه بک آپ گیری در هاست لینوکس Cpanel

نحوه بک آپ گیری در هاست لینوکس Cpanel

نحوه بک آپ گیری در هاست لینوکس Cpanel

بک آپ گیری از هاست لینوکس به این معناست که شما از اطلاعات ذخیره شده بر روی سایت خود یک نسخه کپی تهیه می کنید. شما از این نسخه کپی در صورت بروز مشکل یا عدم دسترسی به اطلاعات برای بازگرداندن اطلاعات بر روی سایت استفاده می نمایید.

 امروزه بک آپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در صورت عدم توجه به این امر ممکن است اطلاعات شما از دست برود. اطلاعاتی که شما برای آن ها سال ها زحمت کشیده اید. بنابراین همواره به شما توصیه می شود از اطلاعات مهم خود یک نسخه بک آپ داشته باشید یا آن ها را در سیستم های مختلف نگه داری کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید داده های مهم خود را بازیابی نمایید.

آیا تهیه نسخه پشتیبان هاست لینوکس لازم است؟

همان طور که می دانید اطلاعات مهم وب سایت ها بر روی هاست ذخیره می شوند. هاست لینوکس یکی از معروف ترین و محبوب ترین هاست ها می باشد که نیاز به بک آپ گیری دارد. پیشنهاد می گردد در اولین فرصت ممکن اقدام به تهیه نسخه بک آپ وب سایت خود نمایید و آن را در مکان مناسبی ذخیره نمایید. این مکان ممکن است یکی از سرویس های ذخیره ساز ابری یا سیستم شخصی خودتان باشد.

بک آپ گیری از هاست لینوکس موجب می گردد تا از خطرات مربوط به از دست رفتن داده ها در امان بمانید. علاوه بر این مانع ضرر و زیان های احتمالی خواهد شد.

چگونه در هاست لینوکس در سی پنل بک آپ گیری کنیم؟

 • ابتدا وارد پنل هاست لینوکس سی پنل شوید.
 • از قسمت FILESگزینه بک آپ گیری Backupرا انتخاب نمایید.

 • سپس از قسمت Full Backupگزینه ی Download a Full Website Backupرا انتخاب نمایید.

 • از قسمت Generate a Full Backupگزینه ی Backup Destinationرا بر روی Home Directoryتنظیم کنید.
 • در مکان فیلد ایمیل آدرس، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. بعد از بک آپ گیری گزارشی از مراحل انجام کار برای شما ایمیل می گردد.

-         اکنون بر روی دکمه ی Generate Backupکلیک کنید.

-         برای اینکه مطمئن شوید که فرایند بک آپ گیری به درستی انجام می شود، چند دقیقه منتظر بمانید تا گزارش نحوه کار برای شما ارسال گردد.

اگر ایمیل موفقیت آمیز بودن انجام بک آپ گیری را دریافت کردید حال به صفحه ی اصلی سی پنل بروید و از قسمت Filesبر روی گزینه ی File Managerکلیک کنید.

 

 • آنگاه می توانید فایل های بک آپ گیری شده را در بخش Home Directoryمشاهده نمایید برای دسترسی به این قسمت بر روی آیکون خانه در سمت چپ کلیک نمایید. فایل ها را می توانید مشاهده نمایید و آن ها را دانلود کنید.

نحوه دانلود مستقیم فایل پشتیبان در سی پنل

اگر به روشی که در بالا ذکر شد، برای دانلود فایل بک آپ اقدام نمایید ممکن است به دلیل وابسته بودن دانلود به سی پنل با سرعت پایینی بتوانید دانلود نمایید و با مشکل مواجه شوید. برای دانلود مستقیم مراحل زیر را مطالعه نمایید.

 

 • همانند مرحله ی پیش بعد از انتخاب فایل بک آپ، بر روی گزینه ی Moveکلیک کنید.
 • مسیری که می خواهید فایل را در آن ذخیره نمایید، انتخاب کنید. اکنون برای دانلود فایل بایستی بک آپ را به پوشه public-htmlانتقال بدهید. برای این کار عبارت public-htmlرا وارد کنید و بر روی گزینه ی Move Filesکلیک نمایید.
 • سپس به آن مسیر مراجعه کنید و فایل بک آپ را انتخاب کنید و بر روی گزینه ی permissionsکلیک نمایید.
 • سپس سطح دسترسی را بر روی گزینه ی 644 تنظیم کنید و بر روی گزینه ی change permissonsکلیک نمایید.
 • اکنون می توانید نام دامنه سایت و نام فایل بک آپ را وارد نمایید و سپس به صورت مستقیم دانلود کنید.