ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

10 زبان برنامه نویسی برتر دنیا در سال 2020

10 زبان برنامه نویسی برتر دنیا در سال 2020

توضیحاتی در مورد برنامه نویسی

برنامه نویسی به عملیاتی اطلاق می شود که شخص برنامه نویس با نوشتن کدهای خاص، دستوراتی را اجرا می کند. این موضوع باعث شده تا این عملیات را با نام کدنویسی نیز بشناسند. زبان های مختلفی برای نوشتن برنامه وجود دارد که هر کدام از آنها دارای مزایای مخصوص به خود می باشد. در ادامه قصد داریم 10 نمونه از بهترین این زبان ها را برای شما عزیزان معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

آشنایی با 10 زبان برنامه نویسی برتر دنیا در سال 2020

پایتون

یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2020 پایتون می باشد. این زبان را می توان جزء زبان های شیء گرا و تفسیری دانست. همچنین پایتون را می توان یکی از زبان های سطح بالا به شمار آورد. این زبان برنامه نویسی برای اولین بار در سال 1991 مورد استفاده قرار گرفته است. رضایت بالای کاربران از پایتون باعث شده تا در سال 2020 یکی از 10 زبان برتر دنیا به شمار برود. از .ویژگی های پایتون می توان به پشتیبانی از چند سیستم عامل و همچنین وجود کتابخانه های پشتیبانی گسترده اشاره کرد. از پایتون در هوش مصنوعی، توسعه وب، برنامه های کاربردی تجاری، علمی و آماری اشاره کرد.

برنامه نویسی طراحی سایت

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از زبان های برنامه نویسی سطح بالا به شمار می رود. جاوا اسکریپت شیء گرا و تفسیری است. از طرفی دیگر می توان آن را یک زبان داینامیک نیز دانست. جاوا اسکریپت این قابلیت را دارد که بتوان از آن برای برنامه نویسی سمت سرور استفاده کرد. همچنین با استفاده از جاوا اسکریپت می توان اقدام به نوشتن اپلیکیشن های موبایل و دسکتاپ نمود. جاوا اسکریپت را به راحتی می توان یاد گرفت، همچنین امکان استفاده با سایر زبان ها را نیز دارد. معمولا از جاوا اسکریپت برای طراحی وبسایت ،نرم افزار های وب و موبایل و همچنین بازی ها استفاده می شود.

جاوا اسکریپت طراحی سایت

زبان C++یکی از برترین زبان های سال 2020

 

زبان C++یکی از زبان های برنامه نویسی نسبتا سخت از نظر یادگیری است. این زبان را می توان یک زبان محبوب و مورد پسند همگان دانست. در سال 1983این زبان توسط فردی به نام Bjarne Stroustrupطراحی شده است. کارایی بسیار زیاد این زبان باعث شده تا نسخه های مختلف آن مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا از این زبان برای توسعه انواع بازی ها استفاده می شود.

برنامه نویسی c++

زبان جاوا

در سال 1996 این زبان برنامه نویسی طراحی شد. جیمز گاسلینگ فردی است که اقدام به طراحی زبان جاوا کرد. جاوا یکی از زبان های شیء گرا به شمار می رود. پشتیبانی از APIیکی از ویژگی های جاوا به شمار می رود. پشتیبانی از کتابخانه های منبع باز بسیار زیاد، یکی دیگر از ویژگی های جاوا به شمار می رود. استفاده از جاوا اغلب به منظور گسترش نرم افزارهای اندروید انجام می شود.

زبان R Programing

ساخت زبان R Programingاز سال 1992 آغاز شد. سه سال بعد یعنی در سال 1995 نسخه اولیه زبان برنامه نویسی  R Programingانتشار یافت. نسخه بنای این زبان نیز پنج سال بعد از نسخه اولیه یعنی در سال 2000 منتشر گردید. Rرا می توان یک زبان تحلیل آماری دانست. منبع باز بودن از دیگر مشخصه های این زبان به شمار می رود. معمولا در پروژه های علوم داده بیشترین استفاده را از این زبان می کنند.

زبان برنامه نویسی سوئیفت از کاربردی ترین زبان های سال 2020

زیان سوئیفت برای اولین بار در سال 2010 منتشر شد. شرکت اپل سازنده این زبان برنامه نویسی به شمار می رود. نزدیک بودن کدها در این زبان به انگلیسی، سبب شده تا کار با آن بسیار راحت باشد. خط کدها در این زبان نسبتا کوتاه هستند. معمولا سوئیفت برای ساخت برنامه های IOSمورد استفاده قرار می گیرد.

زبان سی شارپ

زبان برنامه نویسی سی شارپ برای اولین بار در سال 2001 عرضه شد. این زبان معمولا برای افرادی که با زبان Cآشنایی دارند، راحت تر و قابلیت درک بهتری دارد. قابلیت ادغام آسان با ویندوز یکی دیگر از مزایای این زبان به شمار می رود. با توجه به عدم پشتیبانی از اشاره گر، امنیت بالاتری نسبت به سی پلاس پلاس و Cدارد. این زبان برای توسعه نرم افزارهای کاربردی تحت وب و پورتال های سازمانی  بیشترین کاربرد را دارد.

زبان PHPیکی از محبوب ترین زبان های سال 2020

برای اولین بار در سال 1994 شخصی با نام Rasmus Lerdorf PHPاین زبان برنامه نویسی را عرضه کرد. کار کردن با این زبان برنامه نویسی تقریبا برای همه افراد بسیار راحت است. پی اچ پی یک زبان شیء گرا و کاربردی به شمار می رود. استفاده از پی اچ پی بیشتر برای سیستم های مدیریت محتوا می باشد. البته برای طراحی سایت ،توسعه برنامه های وب و تجارت الکترونیک نیز از آن استفاده می شود.

SQL

دونالد دی چمبرلین و ریموند اف.بویز برای اولین بار در سال 1979 زبان SQLرا عرضه کردند. این زبان را می توان یک زبان بهینه برای جدول های با تعداد ردیف بالا دانست. بازیابی داده در این زبان بسیار سریع می باشد. این زبان در هر پایگاه داده ای قابلیت استفاده دارد.

زبان Go

یکی دیگر از 10 زبان برنامه نویسی برتر دنیا در سال 2020 زبان Goیا golangمی باشد. توسعه این زبان توسط کن تامپسون، رابرت گریسمر و راب پیک در سال 2009 انجام شد. سرعت بالا یکی از ویژگی های بارز این زبان به شمار می رود. از زبان Goبرای برنامه های وب و برنامه های کنسول استفاده می شود.