ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

مراحل و گام‌های اصلی سئو on page بهمراه چک لیست

مراحل و گام‌های اصلی سئو on page بهمراه چک لیست

پیش از توضیح درباره سئو on pageکه به آن سئوی محتوایی و سئوی داخلی نیز می‌گویند، بد نیست ابتدا کمی درباره مفهوم سئو و اهمیت آن بدانیم. در دنیای پرشتاب و کاملاً تکنولوژیک امروز، جایی که محتوا و کلام از ارزشی بیش از گذشته برخوردار شده، تولید کلمات و در ادامه آن محتوا، وسواس ویژه‌ای می‌طلبد و از آنجایی که بیشتر محتواهای مورد بازدید به شکل مدرن در سایت‌ها و پایگاه‌های خبری قابل عرضه است، پدیده‌ای به نام «بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جست‌وجو» اهمیت زیادی دارد.

بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو یا «سئو» یکی از اصول زیربنایی برای موفقیت یک سایت، پایگاه خبری، پورتال‌های گوناگون و وبلاگ‌هاست و رعایت اصول سئو قطعاً به شما در راه بازتاب بهتر و شناخته شدن هر چه بیشتر محتوایتان کمک شایانی می‌کند.

انواع سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو 3 بخش کلی دارد که عبارت است از سئو on pageیا سئوی داخلی، سئوی خارجی و سئوی تکنیکال. در واقع نمی‌توان مزیت یا برتری خاصی برای یکی از انواع سئو متصور شد. سئوی داخلی یا به عبارت دیگر سئو on pageیکی از راه‌های بهینه‌سازی محتوا تولید شده برای موتور جست‌وجو است.

 در سئو on pageشما باید هر صفحه از سایت، وبلاگ یا پایگاه خبری خودتان را بهینه‌سازی کنید. در این راه و به منظور رسیدن به چنین هدفی، داشتن یک استراتژی برای بهینه‌سازی هر صفحه از سایت و وبلاگ اهمیت زیادی دارد. در واقع اگر شما استراتژی مناسبی لحاظ کنید، ترافیک سایت،وبلاگ یا پایگاه خبری‌تان به شکل چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

مهم‌ترین موارد در سئوon page

به طور کلی 3 عامل سرعت صفحه، تراکم کلمات کلیدی، لینک‌هایداخلی از مهم‌ترین مواردی است که درزمینهٔ سئو on pageباید مورد توجه قرار بگیرد. در واقع با سئو on pageبهترین نتایج در بازه‌های طولانی‌مدت حاصل می‌شود. البته به شرطی که راه را درست طی کرده باشیم. شاید سؤالی مبنی بر مزایای کلی سئو on pageوجود داشته باشد. در یک جمله و به شکل خلاصه می‌توان پاسخ داد سئو on pageفضای یک سایت را برای کاربران قابل استفاده‌تر و باارزش‌تر می‌کند.

رعایت فاکتورهای سئو علاوه بر ایجاد جذابیت برای سایت شما، برای نشان دادن حضور آنلاین در گوگل هم اهمیت زیادی دارد. جذابیت بیشتر، کاربران بیشتری را به سمت سایت، پایگاه خبری یا وبلاگ می‌کشاند و در نتیجه ترافیک زیادی به دست می‌آورید. مرور شدن هر چه سریع‌تر توسط ربات‌ها، رتبه بالا و مناسب در گوگل و امکان پیدا شدن آسان در جست‌و‌جوها و صفحه اول گوگل، از جمله مهم‌ترین مزایای رعایت اصول سئو on pageاست.

چک ‌لیست سئو on page

برای رعایت اصول سئو on pageنیازمند باید و نبایدهایی هستیم. در قدم اول ایجاد محتواهای فراوان، یک برگ برنده محسوب می‌شود. ایجاد محتوای زیاد به معنای محتوای تکراری و موارد نه‌چندان جذاب نیست. بدون داشتن اطلاعات جدید شانس زیادی برای قرار گرفتن در چشم گوگل ندارید! دراختیار قرار دادن منابع متنوع از طریق وب‌سایت، بر تعداد بازدیدکنندگان می‌افزاید.  اصولاً ایجاد محتوا در چند زمینه مختلف شانس موفقیت یک سایت را افزایش می‌دهد.

در گام بعدی، کلمات کلیدی و هدف، بهینه‌سازی سایت خواهند شد و در گام سوم شما موظفید لینک‌های داخلی بسازید. موازی با این اقدام لازم است به لینک‌های خارجی هم توجه لازم را داشته باشید.برای بهبود محتوا می‌توان از ترفندهای متفاوتی بهره برد. شاهراه‌هایی مانند استفاده از عکس‌های مرتبط، ارجاع دادن به لینک اخبار و مقاله‌های مشابه و البته استفاده از فیلم‌های مرتبط که کاملاً برای خواننده سرگرم‌کننده است. گام بعدی، بهینه‌سازی کلمات کلیدی هدف نام دارد.

منظور از این کلمه کلیدی، کلمه‌ای است که دربردارنده همه توضیحات در مورد یک شاخه باشد.استفاده از کلمات کلیدی و جملات کوتاه یا بلندی که در همان صد یا 150 کلمه اول توضیح‌دهنده متن باشد، راهگشا خواهد بود. استفاده از کلمه کلیدی در صد کلمه اول به گوگل این امکان را می‌دهد که به شکل هوشمندانه تشخیص دهد محتوای ارائه شده، مطابق جست‌وجوی کاربر خواهد بود یا نه.

جادوی برچسب‌زنی را جدی بگیرید

یکی دیگر از نکات مهم در موفقیت در سئو on pageبه برچسب (تگ) زدن مربوط می‌شود. استفاده از تگ‌های مناسب در مطالب و همچنین در عکس‌های استفاده شده به گوگل این امکان را می‌دهد تا بهتر و راحت‌تر مطلب شما را بیابد و در قالب جست‌و‌جو در اختیار جست‌و‌جوگرها قرار دهد. در این بین موضوع موازی دیگری به نام «لینک داخلی» هم اهمیت خاصی دارد. منظور از لینک داخلی، استفاده از لینک یک خبر مرتبط است.

 

 به این معنا که شما با استفاده از یک لینک داخلی، یک محتوا را به صفحه دیگری از سایت پیوند می‌دهید. با این اقدام در واقع با ایجاد لینک داخلی نوعی هرم به وجود می‌آید که در رأس آن، صفحه اصلی سایت وجود دارد و لینک‌های ارتباطی در بخش‌های مختلف به چشم می‌خورد. یکی از مزایای استفاده از لینک داخلی، درگیر کردن بیشتر بازدیدکنندگان سایت است. به این معنا که به محض خواندن یک خبر یا تحلیل خاص، لینکی مرتبط، نظر خواننده را جلب می‌کند و او با کلیک روی این لینک، علاوه بر افزایش مدت حضور در سایت، «نرخ پرش» سایت یا وبلاگ را بالاتر می‌برد. این یعنی سود دوجانبه برای بازدیدکننده و البته سایت از طریق یک موضوع کلیدی به نام لینک داخلی که موضوعی کلیدی در سئو on pageاست.

از تگ توضیحات هم نباید غافل شد. آنچه باعث فراگیرتر شدن محتوای تولید شده و البته بازتاب بیشتر به محض جست‌و‌جو در گوگل می‌شود. در نظر نگرفتن کلمه کلیدی برای بیش از یک موضوع، لحاظ کردن 3 تا 5 کلمه کلیدی برای محتوا، ایجاد یک برنامه محتوا از طریق جانمایی مناسب کلمات کلیدی و در نظر گرفتن عنوانی که حاوی کلمات کلیدی در متن باشد، از دیگر موضوعات مهمی برای موفقیت در سئو on pageمحسوب می‌شود. موازی با این اقدام، بدنه سئو موضوع مهم و کلیدی دیگری به حساب می‌آید.

استفاده از حداقل 400 کلمه در بدنه، مناسب‌ترین حالت ممکن و تعداد کاراکترهای ایده‌آل، 800 کلمه است. استفاده نکردن از جملات تکراری در پاراگراف‌های نزدیک به هم، رمز موفقیت محتوای ارائه شده در شناخته و متمایز شدن در جست‌و‌جوی گوگل است. به طور کلی سئو on pageمراتب و ریزه‌کاری‌های خاصی دارد. در صورت رعایت مسائل کلیدی، امکان موفقیت هر سایت و محتوایی در جست‌و‌جوی آسان گوگل به بالاترین حد ممکن می‌رسد.