ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز

هاست نوعی هارد اینترنتی است که طراحان وب و برنامه‌نویسان برای ذخیره اطلاعات خود از آن استفاده بهره می‌گیرند. به‌طور کلی هاست‌ها در دو نوع هاست ویندوز و هاست لینوکس موجود می‌باشند. در این محتوا توضیحاتی در خصوص هاست ویندوز و نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز برای شما دوستان ارائه شده است.

هاست ویندوز چیست:

هاست ویندوز به نوعی میزبان وب اطلاق می‌شود که در آن از ویندوز به عنوان سیستم عامل سرور استفاده می‌شود. با بهره‌گیری از هاست ویندوز امکان استفاده از تکنولوژی‌های شرکت مایکروسافت از جمله: زبان برنامه‌نویسی ASP، NETو بانک اطلاعاتی SQL Serverبرای کاربران وجود دارد. قیمت‌های هاست‌ ویندوزی از هاست لینوکس بالاتر است.

استفاده از این هاست ویندوز‌ به نسبت هاست لینوکس مزایای دارد که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اجرا شدن روی سیستم عامل ویندوز، همخوانی با سایر ابزارهای ویندوز و همخوانی با کنترل پنل پلسک اشاره کرد. این هاست معایبی نیز دارد که قیمت گرانتر و امنیت کمتر از جمله مهمترین معایب این هاست نسبت به هاست لینوکس است.

نحوه بک آپ گرفتن در هاست ویندوزی:

یکی از ابزارهای مهم و کاربردی که توسط هاست ویندوز ارائه می‌شود، قابلیت بک آپ گرفتن (Backup) از اطلاعات است. بک آپ در اصطلاح به معنی پشتیبانی می‌باشد، هنگامی که شما از اطلاعات خود بک‌ آپ می‌گیرید در واقع یک کپی از اطلاعات خود تهیه می‌کند. این نسخه کپی شده در واقع برای بازگرداندن اطلاعات شما در صورت آسیب دیدن و یا حذف شدن کاربرد دارد.

 

برای بک آپ گرفتن از هاست ویندوز لازم است تا مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید.

- وارد کنترل پنل پلسک در هاست ویندوز شوید و از پنل سمت راست بر روی گزینه Backup Managerکلیک کنید.

هنگامی که میخواهید از هاست بک آپ بگیرید حتما به مقدار فضای آزاد هاست دقت کنید. اگر فضای کافی در هاست وجود نداشته باشد، امکان بک آپ گیری در هاست وجود ندارد.

- بعد از باز شدن پنجره Backup Manager، گزینه Back Upرا پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

- با کلیک بر روی گزینه Backupوارد صفحه Backup the Subscription می‌شوید، در این صفحه باید اطلاعات ذیل را تکمیل کنید.

 

محتوای بک آپ گیری (Backup content):

·        Domain configuration: بک آپ از اطلاعات تنظیمات دامنه

·        Mail configuration and content: بک آپ از ایمیل

·        User files and databases: بک آپ از پایگاه داده و اطلاعات کاربرها

·        Server storage: اگر می‌خواهید فایل بک آپ خود را در یک سرور دیگر ذخیره کنید، بر روی این گزینه کلیک کنید و در قسمت configureاطلاعات سرور را وارد کنید.

·        Type: در این بخش می‌توانید مشخص کنید که بک آپ از کل اطلاعات باشد یا فقط تغییرات جدید اعمال شده در سیستم باشد.

تنظیمات بک آپ (Backup settings):

·        Comments: در این قسمت می‌توانید برای فایل بک آپ خود توضیحات متنی وارد کنید.

·        Exclude log files: این گزینه برای فایل‌های لاگ می‌باشد.

·        Exclude specific files from the backup: برای استخراج یک فایل خاص از بک آپ می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

·        When a backup task is completed, send a notification email to: با انتخاب این گزینه بعد از تمام شدن بک آپ، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود.

·        Suspend the domain until the backup task is completed: اگر این گزینه را فعال کنید، دامنه هاست تا انتهای فرآیند بک آپ گیری مسدود می‌شود.

در نهایت بعد از اتمام این تنظیمات بر روی گزینه okکلیک کنید تا فرآیند بک آپ گیری شروع شود.

جمع بندی:

اطلاعات موجود در هاست‌ها بسیار ارزشمند می‌باشند، از این رو به‌طور مرتب باید از آن‌ها بک آپ تهیه کنید. امیدواریم با خواندن این محتوا با نحوه بک آپ گیری هاست ویندوزی آشنا شده باشید. ممنون که تا انتهای این محتوا با ما همراه بودید.