ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

تفاوت های  linux mintوubuntu  چیست؟

تفاوت های linux mintوubuntu چیست؟

 تفاوت های linux mintو ubuntuچیست؟

تفاوت لینوکس مینت واوبونتو این دو توزیع محبوب و پرکاربرد لینوکسی در چیست؟ واضح است که هرکدام ویژگی ها و مزیت ها مخصوص به خودش را دارد و هر دو تعداد زیادی کاربر دارند. واژه اوبونتوریشه در فلسفه آفریقایی دارد و به معنی "انسانیت نسبت به دیگران"میباشد. اوبونتوبر پایه توزیع دبیان است که پشتیبانی زبان گسترده و کاربر پسند است. در ابتدای انتشار اوبونتومحبوبترین و یکه تاز صحنه بود تا این که لینوکس مینت وارد ماجرا و رقیب اوبونتوشد. لینوکس مینت بر پایه دبیان و اوبونتواست و هدف اصلی ان «یک سیستم‌عامل زیبا و راحت است که قدرت و راحتی استفاده را هم‌زمان با هم داشته باشد».

مقایسه در جزئیات لینوکس مینت و اوبونتو

این دو سیستم عامل محبوب اگرچه کارکردی یکسان ولی تفاوت های بسیاری دارند. تفاوت های لینوکس مینت وابونتو در جزئیات کارکردی ان هاست. در ادامه توضیح مختصری درباره ویژگی ها و تفاوتهای این دو میدهیم.

اجرا و استفاده از حافظه:اوبونتو در سیستم های قدیمی تر کندتر از لینوکس مینت عمل میکند و دلیل آن هم سبک تر بودن محیط Mint Cinnamonاست. اما در سیستم های جدیدتر تفاوت بین لینوکس مینت و اوبونتومحسوس نیست و هر دو تقریبا یکسان عمل میکنند. در زمینه استفاده از حافظه باید گفت لینوکس مینت فضای بسیار کمتری ازاوبونتو را اشغال میکند. این باعث میشود که انتخاب بهتری برای کاربران باشد.

شخصی سازی و نرم افزار های از پیش نصب شده: یکی دیگر از تفاوت های بین لینوکس مینت و اوبونتودر گزینه های شخصی سازی شان است. یکی از مزیت های بزرگ لینوکس مینت شخصی سازی گسترده آن است. که در مقایسه با اوبونتوکه شما تنها موارد محدودی را می توانید تغییر دهید. دلیل آن هم حذف شدن گزینه های شخصی سازی در نسخه های اخیر است.

 اوبونتو نرم افزار های از پیش نصب شده بیشتری ارائه میدهد اما، باید نام دقیق برنامه را برای  پیدا کردنش خاطر بسپارید. از سوی دیگر، لینوکس مینت فقط تعداد محدودی از برنامه های کاربردی اولیه را ارائه می دهد، اما این برنامه ها در منوی ویندوز مانند آن کاملا مشخص است..

قابلیت ارتقا و پشتیبانی: در این مورد لینوکس مینت و اوبونتوتقریبا رویکردی یکسان دارند.سرور  لینوکس مینت و اوبونتو قابلیت به روز رسانی تقریباً به محض انتشار نسخه های جدید را  دارند. برایاوبونتو، فقط کافی است بر روی نماد Dashدر داک و جستجوی نرم‌افزار Updaterکلیک کنید تا سیستم تان به روز شود. مشابه این روند در لینوکس مینت هم صادق است است کافی است از برنامه Update Managerبرای به روز رسانی برنامه ها یا سیستم عامل خود استفاده کنید. در کل هم اوبونتو و هملینوکس مینتپنج سال به روز رسانی سیستم را پشتیبانی می کند.اوبونتوبرای توسعه خود به Canonicalتکیه کرده و از پشتیبانی انجمن ها و دیگر کاربران استفاده میکند. که در مقایسه با لینوکس مینت پشتیبانی بهتری به کاربر می دهد البته ناگفته نماند که پشتیبانی اوبونتوهزینه بر است.

کلام آخر

 

Ubuntuوlinux mintدر کنارتفاوتهایشان مزیت های منحصر به فردی هم دارند. هر دوی آنها بر پایه دبیان هستند، اما نحوه پیاده سازی آن ها، رابط های کاربری و پشتیبانی شان تفاوت دارد. انتخاب بین این دو می تواند سخت باشد و البته بحث سلیقه هم مطرح است. البته طبق گفته تعدادی از توسعه دهندگاناوبونتو برای حرفه ای ها بسیار توصیه می شود.  در کل اگر سخت افزار جدیدی دارید و احتیاج به خدمات پشتیبانی دارید و مایلید برای آن هزینه کنیداوبونتو بهترین گزینه است. و اگر تازه کار با توزیع های لینوکسی را شروع کرده اید یا سیستمی قدیمی تر دارید لینوکس مینت گزینه بهتری است.