ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

فعال سازی global register در هاست لینوکس

فعال سازی global register در هاست لینوکس

فعال سازی global registerدر هاست لینوکس

در این قسمت از سری مقاله های هاست لینوکس قصد داریم به بررسی فعال سازی global registerدر هاست لینوکس بپردازیم.

 فعال سازی گلوبال رجیستر در هاست لینوکس به سادگی قابل انجام است و این نوید را به شما میدهیم که مراحل سختی را پیش رو نخواهید داشت. توجه داشته باشید که گلوبال رجیستر در هاست های لینوکسی بنا به دلایل امنیتی غیر فعال گردیده است. پس تنها در صورت لزوم نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید تا سایت را از خطرات احتمالی مصون بدارید.

نحوه فعال سازی global registerدر هاست لینوکس

برای فعال نمودن global registerدر مرحله اول لازم است یک فایل php.iniایجاد نمایید. سپس عبارت register_globals = onرا در آن تایپ نمایید. فایل آماده شده را در پوشه public-htmlقرار دهید.

در مرحله بعدی فعال سازی global registerباید  در اولین خط با استفاده از دستور  suPHP_ConfigPathدر فایل  .htaccessمسیر php.iniمشخص شود.  لازم به ذکر است که برای ایجاد چنین فایلی باید در فولدر مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه newو سپس text documentرا انتخاب نمایید. با این کار یک فایل notepadبرای شما در دسترس قرار خواهد گرفت. میتوانید دستورات لازم را در این فایل کپی نمایید. البته توجه کنید که باید پسوند فایل را از txtباید به iniتغییر دهید.

در صورتی که فایل php.iniاز پیش وجود دارد میتوانید با استفاده از دستور nano /usr/local/lib/php.inآن را گشوده و تغییرات ذکر شده را اعمال نمایید. اگر در فایل php.iniاین دستور وجود دارد کافی است حالت آن را از global register:  offبه global register : on  تغییر دهید. تغییرات ذکر شده باید روی فایل htaccessاعمال شوند.

در صورتی که این فایل را مشاهده نکردید امکان این که این پوشه در هاست لینوکس به حالت مخفی باشد وجود دارد. برای این کار در فولدر public-htmlمیتوانید به سربرگ viewرفته و تیک گزینه hidden itemsرا فعال نمایید. سپس تمام مراحل ذکر شده را بر روی فایل خارج شده از حالت مخفی اعمال نمایید.

در صورتی که فایل php.iniاز پیش وجود داشت دیگر نیازی به ساخت مجدد آن نیست. اگر با ایجاد تغییرات در این فایل نتیجه مطلوب حاصل نشد همین مراحل را در فایل installنیز انجام دهید.

فعال سازی global register  و نکات قابل توجه در این خصوص

عموما گلوبال رجیستر به دلایل امنیتی و برای حفظ امنیت سایت به صورت پیش فرض غیر فعال است. به همین دلیل برای کسانی که از نسخه های قدیمی تر استفاده میکنند این فعال سازی مشکل است.

همانطور که میدانید لینوکس یک سیستم عامل است. اگر سیستم عامل هاست، لینوکس باشد آن را با عنوان هاست لینوکس میشناسند. واضح است که ویندوز سیستم عامل نصب شده برروی هاست ویندوز است. پس تفاوت هایی که به دلیل استفاده از سیستم عامل های مختلف در این هاست ها به وجود میاید بدیهی است.

به همین دلیل روش ذکر شده تنها برای فعال سازی global registerدر هاست لینوکس قابل اجراست. در صورتی که قصد فعال سازی global registerرا در هاست های ویندوز دارید این روش کارآمد نخواهد بود و باید روش های دیگری را امتحان نمایید. علاوه بر سیستم عامل سرور نوع وب سرور مورد استفاده شما نیز میتواند در نحوه فعال سازی گلوبال رجیستر موثر باشد.

توجه داشته باشید که پیش از اعمال هرگونه تغییرات در هاست لینوکس و  global registerابتدا از آن نسخه پشتیبان تهیه نمایید تا در صورتی که قصد بازنشانی تنظیمات را داشتید به مشکل بر نخورید.

سخن آخر

در پایان امیدواریم مقاله " فعال سازی global registerدر هاست لینوکس" برای شما مفید واقع شده باشد و به پاسخ پرسشتان رسیده باشید. میتوانید سوالات خود را در قسمت نظرات  به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به آنها پاسخ دهند.