ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

علل بوجود آمدن خطای Internal Server Error در سرور ویندوز و لینوکسی

علل بوجود آمدن خطای Internal Server Error در سرور ویندوز و لینوکسی

معرفی سرور ویندوز

سرور ویندوزیک نسخه از سیستم عامل های ویندوز است که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و ارائه شده است. این ویندوز قابلیت اشتراک گذاری خدمات با چند کاربر، کنترل گسترده از ذخیره سازی داده ها، شبکه های مشترک و برنامه های کاربردی را دارا می باشد.  این سیستم عامل به منظور گسترده شدن ارتباطات در مکان هایی که به ارتباط افراد نیاز است طراحی شده است. بسیاری از سازمان های بزرگ که حرفه آن ها به گونه ای است که نیاز به ارتباط شبکه ای مابین کارکنان است، در این مواقع این سیستم عامل می تواند چاره ساز باشد. در ادامه مقاله مزایا و کاربردهای ویندوز سرور و خطاهای ایجاد شده در این سیستم عامل را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم:

کاربرد سرور سیستم عامل ویندوز

سرور ویندوزجهت سرویس دهی تولید شده است. این سیستم عامل بسیار قدرتمندتر از دسکتاپ می باشد. این سیستم عامل بر میزبانی وب، شبکه و مدیریت دیتابیس ها کنترل بهتری دارد. این سیستم عامل کاربردهای متفاوتی دارد. خدمات این سرور محدود به یک سرویس خاص نیست. و می توان به صورت همزمان از تمامی قابلیت های آن استفاده نمود. محبوب ترین و مهم ترین کاربرد این سیستم عامل ارائه خدمات میزبانی است. از جمله کاربردهای سرور ویندوزعبارت است از:

میل سرور: همانگونه که از نام این سرور مشخص است کاربرد آن ارسال و دریافت ایمیل می باشد.

دیتابیس سرور: کاربرد این سرور دسترسی به اطلاعات می باشد.

وب سرور: کاربرد این سرور نمایش وب سایت و ارائه خدمات می باشد.

مزایا و معایب سیستم عامل ویندوز سرور

سرور ویندوزبه دلیل اینکه جهت فعالیت های تجاری طراحی شده است دارای امکانات و ابزارهای مختلفی است. این سیستم عامل امکان نصب بسیاری از ابزارها و سرویس ها را دارا می باشد. این سیستم عامل دارای مزایای بسیاری می باشد. از جمله مزایای این سیستم عبارت است از:

 • سرور ویندوزدر انتخاب نسخه خود پیچیدگی دارد: این سیستم عامل دارای نسخه استاندارد و دتا سنتر می باشد، مایکروسافت این سرور را به گونه ای طراحی کرده است که می توانید بین این دو یکی را انتخاب کنید. تفاوت این دو در قابلیتشان نسبت به راه اندازی ماشین های مجازی است که می توان بر روی آن ها راه اندازی کرد. برای شرکت های متوسط با منابع سخت افزاری محدود نسخه استاندارد مناسب می باشد.

Data Deduplication: سرور ویندوز دارای یک سیستم ذخیره سازی می باشد. با توجه به اینکه سازمان ها نیاز به فضای ذخیره سازی زیادی دارند، دیگر نیازی به صرف هزینه های بالا جهت خرید فضای ذخیره سازی نیست، سازمان ها می توانند از همان دیسک های ارزان قیمتی که دارند استفاده نمایند.

Diskless Boot:سرور ویندوزاین قابلیت را دارد که بتوانید بدون آنکه از دیسک استفاده کنید سیستم عامل را از روی شبکه بارگذاری نمایید. این کار علاوه بر کاهش هزینه ها برای سازمان های بزرگ کنترل بهتری را بر روی سیستم های آن ها خواهد داشت.

NO GUI: سرور ویندوز امکان نصب سستم عامل بدون رابط گرافیکی را دارا می باشد. . با استفاده از این قابلیت امنیت بهتر و همچنین سطح تماس بیشتری را با دنیای بیرون خواهید داشت.

سیستم فایل ReFS: سرور ویندوز با استفاده از این ویژگی قابلیت پشتیبانی از حجم های بسیار بالا را دارا می باشد. این سیستم عامل با استفاده از سیستم متادیتا قابلیت ذخیره اطلاعات فایل ها، اصلاح خودکار و ارزیابی داده ها را دارا می باشد.   

علت ایجاد خطا در سرور ویندوز

سرور ویندوز گاهی در سیستم های لینوکسی و ویندوزی دچار خطا می شود. خطاها علت های زیادی می توانند داشته باشند. برخی از کاربران تصور می کنند که این خطاها مربوط به خود سرور است. اما این تصور صحیح نیست حتی ممکن است که تغییرات صورت گرفته از سوی کاربر منجر به ایجاد خطا شود. در ادامه خطاهای مربوط به سرورهای لینوکس و ویندوزی را به تفکیک بررسی می کنیم:

 علت بروز خطا در لینوکس:

سرور ویندوزبه دلایل زیر در لینوکس این خطاها را نشان می دهد:

 • کدهای اشتباه: سرور ویندوز به دلیل وارد کردن کدهای اشتباه در فایل htaccessهاست ممکن است که دچار خطا شود. در این حالت باید آخرین تغییراتی را که ایجاد کرده اید لغو نمایید تا سیستم به تنظیمات اولیه باز گردد.
 • بر هم زدن سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها: سرور ویندوز برای بررسی سطح پوشه ها و فولدرها سطح دسترسی مشخصی را دارا می باشد. سطح دسترسی برای پوشه ها 755 و برای فایل ها 644 می باشد. سطح دسترسی برای اسکریپت های اجرایی نیز 755 می باشد.
 • اعمال تغییراتphp-valueدر فایلhtaccess: در فایل htaccess  از php-valueمی توان برای تغییر تنظیمات  phpاستفاده کرد.
 • در مواردی ممکن است ارور به وجود آمده واقعی نباشد. جهت مشاهده ارور واقعی باید پوشه ی  cgi- logرا بررسی نمایید.

علت خطا در ویندوز:

سرور ویندوز در این مورد دچار خطاهای بسیاری می باشد. جهت رفع خطا توجه به متن موجود در ارور ایجاد شده می تواند به رفع آن کمک کند. ارورهای به وجود آمده مربوط به ویندوز عبارت است از:

 • ارور مربوط به برنامه نویسیaspباشد: این ارور واقعی نیست، این ارور مربوط به برنامه نویسیaspکلاسیک می باشد. برای رفع این مشکل به کنترل پنل هاست خود وارد شوید سپس مسیرvirtual directory- error documentرا اطی کنید و نوع ارورها را به حالتdefault  تغییر دهید تا ارور واقعی را مشاهده نمایید.
 • صحیح نبودن برنامه نویسی: ممکن است برنامه نویسی فایل aspدر objectها،   pathهای مربوط به فایلmdb  و اسکریپت ها صحیح نباشد.
 • نقص در برنامه نویسی و یا اسکریپت آپلود شده: ممکن است که ویندوز سرور در برنامه نویسی و یا اسکریپت آپلود شده بر هاست دچار نقص شده باشد. در این مواقع باید مشکل را با برنامه نویس خود مطرح نمایید.
 • نحوه تنظیم web. Config: بررسی نحوه تنظیم web. configهمچنین بررسی تطابق دات نت فعال شده بر روی هاست ویندوز با ورژن دات نت اسکریپت های سایت خود. در بعضی مواقع برای این مورد می توانید از شرکت هاستینگ خود کمک بگیرید.
 • چرا ویندوز سرور

  سرور ویندوز جهت کمک به سازمان هایی که وسعت اطلاعاتی بسیار بالا دارند همچنین نیاز به فضای ذخیره سازی بسیار زیادی دارند طراحی شده است. به دلیل پیشرفت در فضاهای ذخیره سازی و گستردگی اطلاعات در سازمان ها، نیاز به یک سیستم یک پارچه که  وسعت اطلاعاتی آن بالا باشد و فضای ذخیره سازی بالایی داشته باشد احساس می شود، چرا که هزینه هایی که برای این موارد صورت می گیرد بسیار بالا می باشد.