ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

مزایا و کاربرد های cloud linux در میزبانی وب

مزایا و کاربرد های cloud linux در میزبانی وب

مزایا و کاربرد های cloud linuxدر میزبانی وب

در این مقاله با مزایا و کاربرد های cloud linuxدر میزبانی وب همراه شما هستیم. در صورتی که بنا به هر دلیلی قصد استفاده از cloud linuxو یا هاست لینوکس دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

Cloud linuxیکی از توزیع های سیستم عامل لینوکس است که تغییراتی در هسته (کرنل) سیستم عامل به وجود آورده است. این تغییرات مزایایی را سبب شده اند که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت.

با استفاده از cloud linuxدر میزبانی وب، امکان مدیریت بهتر و دقیق تر منابع مصرف وجود دارد. همچنین میتوان کاربران غیر مجاز و خطرناک را به صورتی محدود کرد که به کل سرور دسترسی نداشته باشند. این مسئله سبب میشود تا سیستم از بروز اختلالات احتمالی -که توسط چنین کاربرانی به وجود میاید- مصون بماند.

مزایای استفاده از cloud linux

استفاده از cloud linuxدر تمام انواع هاست مزایای متعددی به همراه دارد. هاست های اشتراکی نیز از این قائده مستثنی نیستند. به دلیل استفاده مشترک ده ها سایت از چنین سرورهایی ممکن است با استفاده نادرست و ناعادلانه منابع سرور توسط یک وب سایت خاص به حقوق سایر سایت های روی سرور تجاوز شود. سیستم cloud linuxقابلیتی را فراهم میکند که در آن امکان تقسیم منابع و سپس تخصیص آن وجود خواهد داشت. قابلیت LVE(این کلمه از سرواژه light Weight Virtual Environment ساخته شده است) یکی از امکانات cloud linuxاست. در حقیقت با استفاده از این روش برای تمام کاربرانی که از منابع سرور استفاده میکنند یک مجازی سازی صورت میگیرد.

 این مسئله سبب میشود تا -برخلاف هاست لینوکس – clud linux به جای کند شدن کلی تنها در lveمشکل ساز کند شده یا از دسترس خارج شود. در حقیقت ترافیک بالا و یا وجود مشکل در یک سایت سبب اختلال در سایت هایی که با آن روی یک سرور قرار دارند نخواهد شد. در صورتی که ترافیک یک سایت بیش از اندازه بالا رود و فراتر از محدوده مصرف منابع تخصیص داده شده به آن باشد به مرور شروع به کند شدن میکند. تا زمانی که ترافیک سایت دوباره به حد نرمال بازگردد.

چگونگی تخصیص منابع در cloud linux

استفاده از cloud linuxدر میزبانی وب منابعی همچون cpuو ramرا بین سایت ها تقسیم میکند و یک مجازی سازی برای هر یک از آن ها صورت میدهد. به همین دلیل منابع سرور به صورت اشتراکی ما بین سایت های مختلف قرار نخواهد گرفت.

همچنین به جرات میتوان گفت که cloud  و هاست لینوکس سبب به وجود آمدن امنیت بیشتر در کل سرور خواهد شد. چرا که فعالیت کاربران مخرب در آن محدود شده و کرنل قدرتمند اجازه نمیدهد تا سایر سایت های موجود روی سرور و یا حتی خود سرور دچار آسیب شود.

نکته مهم دیگری که باید در خصوص cloudو هاست لینوکس خاطر نشان نماییم قابلیت استفاده از نسخه های مختلف phpو my sqlاست. به همین دلیل دست کاربران در انتخاب ورژن مورد نظر و استفاده از آن باز خواهد بود. mysql governorیک ویژگی مهم و منحصر به فرد در cloud linuxاست که میتواند برای شناسایی کاربران مخرب مفید واقع شود.

برخلاف هاست لینوکس استفاده از cloud linuxسرعت سایت را بیشتر میکند. همچنین سبب افزایش کیفیت سرویس دهی به کاربران خواهد شد. امنیت سایت هایی که برروی یک سرور اشتراکی بارگذاری شده اند را بالاتر میبرد. سبب پایداری بیشتر پایگاه داده های هر وب سایت خواهد شد. به همین جهت در این مقاله به مزایا و کاربرد های cloud linuxدر میزبانی وب پرداخته شد.

سخن پایانی

کلود لینوکس در مقایسه با هاست لینوکس قدرتمند تر است و همانطور که ذکر شد به دلیل پایداری دیتابیس پایداری اطلاعات را تضمین میکند. این سرویس را میتوان برای کاربران مقرون به صرفه تر در نظر گرفت چرا که هرکس بسته به میزان مصرف هزینه های مختص خود را پرداخت خواهد کرد. این مسئله را میتوان به پرداخت هزینه قبض های خدماتی (مانند آب و برق) تشبیه کرد.

در پایان امیدواریم مقاله مزایا و کاربرد های cloud linuxدر میزبانی وب برای شما مفید واقع شده باشد. شما امکان به اشتراک گذاشتن سوالات تان را در بخش نظرات خواهید داشت.