آریانیک ...

مجله آریانیک - اخبار > تفاوت هاست وردپرس و لینوکس چیست ؟

Aryanic Blog

Blogپنج شنبه ١٦ دی ١٤٠٠ ١٢:٣٧
photo

گسترش کسب و کار های آنلاین سبب گشت تا ساخت و طراحی وب سایت های وردپرسی نیز افزایش یابد، از این رو شرکت های میزبان به فکر اضافه کردن هاست وردپرس به سرویس های خود افتادند تا به هزاران وب سایت وردپرسی، خدمات سریعتر و با کیفیت تر ارائه دهند.

هاست وردپرس برای استفاده وب سایت های وردپرسی بهینه سازی شده است، این هاست می تواند انتخاب مناسبی برای وب سایت وردپرسی باشد، این بهینه سازی ها بر اساس نیاز های وردپرس به جهت بهبود عملکرد این سیستم انجام شده است.

تفاوت هاست وردپرس و لینوکس چیست ؟

با استفاده از هاست لینوکس می توان یک وب سایت وردپرسی را نیز طراحی و راه اندازی کرد، شما میتوانید با خرید هاست لینوکس نیز، یک وب سایت وردپرسی موفق را طراحی و راه اندازی کنید ، اما با استفاده از هاست وردپرس، شما می توانید مسیر موفقیت یک وب سایت وردپرسی را با سرعت و عملکرد بهتری طی کنید و زودتر به هدف خود برسید.

قیمت هاست لینوکس کمتر از قیمت هاست وردپرسی است و شما می توانید به قیمت کمتری، نسبت به هاست وردپرس این هاست را تهیه و استفاده کنید، اما هاست وردپرس علی رغم قیمت بالاتر از امکانات بسیاری برخوردار است.

تفاوت هاست لینوکس با وردپرس

از تفاوت های هاست لینوکس و وردپرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

      تخصیص منابع سرور بیشتر متناسب با نیاز های وردپرس

      انجام پیکربندی اختصاصی برای این هاست

      امنیت بالاتر

      SSL رایگان

      پشتیبانی قدرتمند تر

      اهمیت و بروزسانی سریع تر

      ارائه امکانات ویژه

تخصیص منابع سرور بیشتر متناسب با نیاز های وردپرس

وب سایت های وردپرسی به دلیل استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس، نیازمند به CPU بیشتری نسبت به دیگر وب سایت ها هستند، برای وب سایت های وردپرسی تازه وارد که بازدید و نیاز به استفاده از منابع زیادی ندارند، می توان از هاست لینوکس پر سرعت استفاده کرد.

اما وب سایت های وردپرسی با میزان بازدید های بالا، هاست لینوکس پاسخگو نمی باشد و ممکن است در حین خدمت رسانی دچار مشکلاتی، اعم از کاهش شدید سرعت لود وب سایت و حتی در مواردی از دسترس خارج شدن وب سایت به دلیل استفاده بیش از حد از cpu گردد.

هاست وردپرس با پیکربندی مخصوص به وب سایت های وردپرسی ساخته شده اند، به این جهت CPU آنها به جهت استفاده وردپرس تعبیه شده است و پاسخگو نیاز وب سایت وردپرسی با بازدید بالا نیز است.

شرکت های میزبان برای این هاست، منابع CPU بیشتری نسبت به هاست لینوکس در اختیار کاربر قرار می دهند، بنابراین می تواند پاسخگو وب سایت شما با هر مقدار بازدیدی باشد.

تخصیص منابع بیشتر به هاست وردپرس

انجام پیکربندی اختصاصی

به دلیل کانفیگ و پیکربندی بهتر سرور های وردپرسی، این سرور ها از سرعت لود بسیار بالاتری برخوردار هستند، سرور های کم جمعیت از مزایا هاست وردپرس هستند، سرور های استفاده شده برای هاست وردپرس به طور معمول از جمعیت بسیار کم تری برخوردار هستند.

به عنوان مثال برای هاست لینوکس ممکن است حتی صد وب سایت بر روی سرور این هاست، میزبانی شوند، اما در سرور وردپرس، جمعیت بسیار کاهش پیدا می کند و بعضا حداکثر بیست وب سایت بر روی این سرور سرویس دهی می شوند.

انجام پیکربندی قدرتمند تر

امنیت بالاتر هاست وردپرس

هاست وردپرس از اهمیت بیشتری نسبت به هاست های لینوکسی معمولی برخوردار هستند، پس وصله های امنیتی آنها به شکل دقیق تر و با نظارت بیشتری نصب و بروزرسانی میشوند. به این جهت هاست وردپرس از امنیت بیشتری نسبت به هاست های لینوکسی معمولی برخوردار است.

SSL رایگان

بسیاری از شرکت های میزبان، بر روی این هاست SSL رایگان را نیز نصب و راه اندازی می کنند، بنابراین خرید هاست وردپرسی سبب کاهش هزینه های شما نیز میگردد.

پشتیبانی قدرتمند تر

به دلیل اهمیت بیشتر هاست وردپرس، از پشتیبانی قدرتمند تری نسبت به هاست لینوکس برخوردار است، به عنوان مثال با خرید این هاست، بعضا مشکلات وردپرس شما که به میزبان مرتبط نیست را نیز به طور رایگان به انجام میرسانند. همچنین مشکلات پیش آمده برای این هاست، سریع تر و در زمان بسیار پایین تری به دلیل داشتن اولویت رفع می شود.

بروزرسانی سریعتر

وردپرس بر پایه php ساخته و راه اندازی شده است، php در مرور زمان بروزرسانی های جدید تری از خود ارائه میدهد، به این جهت بروز بودن php هاست، از اهمیت بسیاری برخوردار است. میزبان ها به هاست های وردپرسی توجه بسیاری می کنند از این رو بروزرسانی های نرم افزاری این سیستم را بسیار سریع تر به انجام میرسانند.

همچنین بروز رسانی سخت افزار ها در مرور زمان با پیشرفت علم و تکنولوژی از اهمیت بسیاری برخوردار است، اما هاست های لینوکسی کمتر مورد توجه هستند و اولویت هاست های وردپرسی هستند از این رو قطعات سخت افزاری هاست های وردپرسی با سرعت بیشتری تعویض می شوند.

تفاوت هاست لینوکس با وردپرس

ارائه امکانات ویژه

شرکت های میزبان خدمات متنوع و امکانات ویژه ایی را به طور معمول برای هاست های وردپرس در نظر میگیرند، برای مثال بسیاری از شرکت ها افزونه ها و قالب های اورجینال را به طور رایگان برای هاست های وردپرسی نصب می کنند.

همچنین بعضا پکیج های راه اندازی سریع را ارائه می دهند، این پکیج ها را شرکت میزبان به طور رایگان برای شما نصب می کند، این پکیج ها شامل افزونه و همچنین قالب انتخابی شما است که به شکل رایگان بر روی هاست نصب و راه اندازی میشود.

 از دیگر امکانات ویژه میتوان به بک آپ گیری های منظم تر در زمانبندی های کوتاه تر اشاره کرد، به عنوان مثال برای هاست های وردپرس به طور روزانه بکاپ گیری به عمل می آید. پس در صورت هرگونه اتفاقی به راحتی می توان وب سایت را به قبل از اتفاق، بازگردانی کرد و از بکاپ استفاده کرد.

امروزه شرکت های میزبان با معرفی هاست وردپرس، خدمات ویژه ایی را به سبب عملکرد بهتر و رشد سریع تر وب سایت های وردپرسی ارایه کرده اند، این هاست ها از عملکرد بهتر و سریع ترین نسبت به هاست های لینوکسی برخوردار هستند. توصیه می شود به جهت رشد سریع تر سایت وردپرسی از هاست وردپرس استفاده شود تا هرچه سریع تر سبب رشد کسب و کار شما شود.