ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

تفاوت قیمت هاست داخل کشور و خارج کشور

تفاوت قیمت هاست داخل کشور و خارج کشور

قیمت هاست داخل بر اساس عوامل متعددی تعیین می گردد. در چند سال اخیر به علت گسترده شدن زیر ساخت ها در داخل کشور، افراد تمایل بیشتری برای خرید هاست داخلی دارند. اما شاید این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که علت تفاوت قیمت هاست داخل کشور و ویژگی های آن با هاست های خارجی در چیست؟ و برای راه اندازی یک وبسایت بهتر است هاست با ای پی خارجی بخریم یا داخلی؟

اگر شما هم بین خرید هاست داخلی و خارجی مردد هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بهترین قیمت هاست داخل کشور

به صورت کلی، قیمت هاست داخلی نسبت به سرویس های میزبانی وب در خارج بالاتر است. این موضوع مربوط به هزینه های مختلف سخت افزار سرورها و همچنین پهنای باند وب می باشد. البته شایان ذکر است که تعدادی از شرکت های ارائه دهنده سرویس میزبانی وب در ایران، برای رفاه حال مشتریان خود اینترنت مصرفی را به شکل نیم بها حساب می کنند. این امر می تواند باعث شود علیرغم بالاتر بودن قیمت هاست ایران، افراد را به سمت استفاده از این نوع سرویس های میزبانی وب بکشاند.

اگرچه همیشه گفته می شود که قیمت هاست خارج مناسب است اما شما همیشه باید عوامل مهم دیگری هم در هنگام خرید هاست مد نظر قرار دهید. یکی از این عوامل بازار هدف سایت شما است. یعنی شما باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و در چه کشوری ساکن می باشند. در صورتی که بازار هدف شما بیشتر افراد داخل کشور را شامل می شود، بهتر است خرید هاست ایتالیا یا هاست ترکیه را فراموش کنید!

بله درست است. شاید قیمت هاست داخل کمی بالاتر باشد اما خرید آن مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت. اگر می خواهید با عوامل موثر بر قیمت هاست داخل و همچنین مزایا هاست ایران بیشتر آشنا شوید، حتما در ادامه ی متن با ما همراه باشید.

قیمت هاست داخل

معرفی مزایا هاست ایران

از مهم ترین تفاوت هایی که بین هاست داخل و خارج وجود دارد، می توان به پینگ تایم آن ها اشاره نمود. در واقع سایت های با هاست داخلی به دلیل نزدیکی به سرور در زمان کوتاه تری به نمایش درمی آیند. زیرا مخاطبان سایت ها و همچنین سرورها هر دو در داخل کشور حضور دارند و فاصله فیزیکی بین آن ها کم است.

گرچه شایان ذکر است که زیرساخت سرورهای میزبان در این موضوع بی اهمیت نیستند.

در ادامه دیگر مزایای خرید هاست ایران را ذکر خواهیم کرد:

- امنیت بالا

- بی تاثیر بودن تحریم ها

- سئو سایت

- دسترسی مطلوب

امنیت بالا

نگهداری مطلوب اطلاعات و عدم نابودی آن ها یکی از مهم ترین مزایای تهیه هاست ایران می باشد. در واقع شرکت های میزبانی وب در ایران می توانند امنیت بهتری را در قبال اطلاعات هر کدام از وبسایت ها اعمال نماید.

بی تاثیر بودن تحریم ها

بالا بودن قیمت هاست داخل شاید نسبت به تحریم های اینترنتی مزیت داشته باشد. در حقیقت هنگام استفاده از هاست ایران، خطر تحریم و به هدر رفتن زحمات شما برای وبسایت خود از بین می رود. در صورتی که هاست های  خارجی امکان تحریم شدن و نابودی اطلاعات را دارند.

سئو سایت

دو عامل مهم می توانند در سئو و بهینه سازی وبسایت ها به شما کمک کنند. توجه به این دو عامل در هنگام بررسی قیمت هاست داخل و خارج و خرید آن ها می تواند نتیجه مطلوبی در افزایش مخاطب سایت شما به همراه داشته باشد. این دو عامل عبارتند از:

1- دسترسی بالا و پایدار بودن اطلاعات سایت

2- پیدا کردن محتوای سایت ها توسط انواع موتورهای جستجوگر

سرویس های میزبانی داخلی از نظر پایداری و حفظ اطلاعات به بهترین نحو عمل می کنند. پس از نظر پایداری و دسترسی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. و احتمال خیلی کمی برای به خطر افتادن اطلاعات شما وجود خواهد داشت. از منظر دیگر نیز تمام موتورهای جستجوگر با سرویس های ایرانی می توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند. در حقیقت زمانی که هزینه قیمت هاست داخل را پرداخت می نمایید و اطلاعات خود را بر روی این سرور قرار می دهید، اطلاعات شما ایندکس خواهند شد. و مخاطبان شما به راحتی از طریق ربات های جستجوگر به اطلاعات سایت دسترسی پیدا خواهند کرد.

هاست داخل

دسترسی مطلوب

ممکن است زمانی که هاست امریکا را خریداری می نمایید، به علت تحریم ها و منع دسترسی اینترنت بین المللی در ایران نتوانید محتوای سایت خود را حفظ کنید. و مخاطبان را به سایت خود دعوت نمایید. اما با پرداخت مبلغ معادل با قیمت هاست داخل، هیچ موردی نمی تواند دسترسی سایت شما را با خطر جدید مواجه سازد.

خرید انواع هاست با ای پی خارجی

زمانی که قصد خرید هاست و راه اندازی سایت شخصی خود را دارید، باید همیشه چندین مورد را بررسی نمایید. در واقع علاوه بر قیمت هاست داخل و خارج، باید به مواردی همچون سرعت بارگذاری و دسترسی مطالب هم توجه کافی داشته باشید. به بیان دیگر در وهله ی اول بعد از انجام بررسی های مربوط به بازار هدف خود و قیمت هاست های ایرانی و خارجی، به سرعت کلی سایت خود هم دقت کنید. یعنی تفاوتی ندارد که هاست کانادا را خریداری می نمایید یا از شرکت های ایرانی ارائه دهنده سرویس های میزبان وب استفاده می کنید.

در هر صورت باید بدانید سئو سایت شما، میزان سرعت و همچنین امنیت آن چقدر است. اهمیت ندادن به این موارد قطعا نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت. بدین ترتیب شما نباید فقط به قیمت هاست داخل و خارج توجه کنید. و تنها بر اساس میزان هزینه ها تصمیم گیری نمایید. البته اگر تجربه کافی در انتخاب بهترین نوع هاست ندارید، می توانید از کارشناسان دارای تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

مراکز مختلفی به صورت آنلاین اقدام به ارائه مشاوره برای خرید هاست داخلی و خارجی می نمایید.اما پیش از هر چیز نوع فعالیت شما و هدف سایت از مهم ترین موارد است. برای مثال ارگان ها و سازمان های دولتی بهتر است برای در امان ماندن اطلاعات های امنیتی، حتما هاست داخلی تهیه کنند. و به بالا و پایین شدن قیمت هاست داخل توجهی نداشته باشند. و یا اینکه افرادی که مطمئن هستند بازار هدف آن ها ساکنان خارج از ایران را بیشتر شامل می شوند، می توانند به هاست های خارجی روی بیاورند.