آریانیک ...

مجله آریانیک - اخبار > بررسی مزایا و معایب سایت وردپرسی

Aryanic Blog

Blogدوشنبه ٢٠ دی ١٤٠٠ ١٠:٠٠
photo

  امروزه با شیوع ویروس کرونا، کسب و کارهای آنلاین بسیار گسترش پیدا کرده اند، اما طراحی و ساخت وب سایت کد نویسی شده دارای هزینه های گزاف و بسیاری است و ساخت این چنین وب سایت هایی برای کسب و کار های کوچک و متوسط زیاد به صرفه نیست، از این رو طراحی سایت وردپرسی بسیار محبوب گشته است.

وب سایت های کدنویسی شده علی رغم امکانات قدرتمند و ظاهر کاملا سفارشی برای ساخت و طراحی از هزینه های گزاف و بسیاری برخوردار هستند. اما وب سایت های بر پایه مدیریت محتوا وردپرس، بسیار سریع و هزینه کمتری برای ساخت و طراحی برخوردار هستند.

طراحی وب سایت بدون کدنویسی

سیستم مدیریت محتوا وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بسیار قدرتمند کد باز، بر پایه php و mysql است، با استفاده از این سیستم میتوان سایت وردپرسی و وبلاگ ها را به راحتی مدیریت و طراحی کرد.

وردپرس به هدف طراحی و ساخت وب سایت و وبلاگ بدون کد نویسی ساخته و طراحی شده است، امروزه همگان با استفاده از وردپرس، بدون نیاز به یک خط کدنویسی، تنها با استفاده از این سیستم، می توانند وب سایت و وبلاگ خود را مدیریت و طراحی کنند.

این سیستم مدیریت محتوا دارای زبان کاملا فارسی می باشد، از این رو یاد گیری این سیستم مدیریت محتوا بسیار ساده است، برای یادگیری وردپرس می توان از دوره های آموزش وردپرس که به صورت آنلاین و حضوری و همچنین به شکل آموزش ویدیویی ارائه شده اند استفاده کرد.

مزایا وردپرس

وردپرس دارای امکانات فوق العاده بی نظیری است که توانایی ساخت و طراحی هرگونه وب سایتی را به شما میدهد، با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس، شما نیاز به هیچ گونه کدنویسی ندارید و میتوانید تمام نیاز های خود را به وسیله پلاگین ها و قالب های وردپرس رفع نمایید.  همچنین قیمت سایت وردپرسی بسیار ارزان تر از یک وب سایت کدنویسی شده است.

پلاگین و قالب وردپرس برای طراحی سایت وردپرسی

ظاهر سایت وردپرسی رو چطور طراحی کنم؟

جذب مشتری از مهم ترین عوامل رشد و گسترش کسب و کار ها است، از این رو جذب مشتری بسیار حائز اهمیت است، ظاهر وب سایت بسیار بر روی جلب توجه مشتری و کاربران ورودی به سایت تاثیر بسزایی دارد. به این جهت وب سایت شما باید دارای ظاهری زیبا و کاربر پسند با توجه به نوع کسب و کار شما باشد.

وردپرس با عرضه هزاران قالب به بازار، خیال شما را از کاربر پسند بودن سایت وردپرسی راحت کرده است، وردپرس دارای صدها قالب رایگان است که شما می توانید به راحتی درون وردپرس آن ها را دانلود و استفاده کنید.

اما شاید قالب های رایگان، زیاد مناسب کسب و کار شما نباشند، همچنین ممکن است امکانات قالب های رایگان برای سایت وردپرسی شما کافی نباشد، بنابراین شما می توانید با خرید قالب های بسیار قدرتمند با قیمت پایین و استفاده از آنها، تمام نگرانی های خود را در جهت کاربر پسند بودن وب سایت وردپرسی رفع کنید.

آیا وردپرس می تواند تمام نیاز های یک وب سایت داینامیک را رفع کند؟

نیاز های وب سایت های مختلف با توجه به خدماتی که ارائه میدهند متفاوت است، پس، آیا وردپرس می تواند پاسخگو نیاز های ما نیز با توجه به نوع کسب و کارمان باشد؟

وردپرس به تنهایی پاسخگوی تمامی نیاز های وب سایت های مختلف نیست، در واقع وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است و به تنهایی قابلیت های زیادی ندارد، مانند تمامی سیستم های مدیریت، مانند ویندوز که به تنهایی توانایی های خاصی ندارد ولی با نصب برنامه های مختلف، می توان کار های بی نظیری انجام داد.

وردپرس به جهت رفع نیاز های وب سایت های مختلف افزونه ها را به بازار عرضه کرده است، افزونه ها نیز مانند برنامه برای سیستم عامل های مختلف هستند و با توجه به نیاز شما، قابلیت هایی را در اختیار شما میگذارند.

از این رو شما هیچ نگرانی بابت وب سایت وردپرسی خود ندارید، زیرا تنها با نصب چند افزونه می توانید تمامی نیاز های خود را رفع کنید و به مشتریان خود به نحو احسنت خدمت رسانی کنید.

طراحی وب سایت داینامیک

 آیا وب سایت وردپرسی از نظر سئو قابل اطمینان هستند؟

سئو از مهمترین عوامل پیشرفت یک وب سایت است، بنابراین از اهمیت بسیاری برخوردار است و رعایت اصول سئو از مهم ترین دغدغه های مدیران وب سایت ها است.

در کدنویسی سیستم مدیریت وردپرس، تمامی اصول سئو و کد نویسی سئو رعایت شده است، از این رو سایت وردپرسی مشکلی در رابطه با سئو پیدا نخواهند کرد. وردپرس به طور منظم بروزرسانی می شود، از این رو بر طبق آخرین اصول سئو، کدنویسی شده است.

معایب وردپرس

هماهنگونه که هر چیزی دارای مزایا است دارای معایب نیز است، وردپرس نیز علاوه بر مزایای بسیار، معایبی دارد که در ادامه آنها را نیز بازگو و بررسی خواهیم کرد.

آیا وب سایت وردپرسی کند تر از وب سایت های اختصاصی است؟

سرعت نیز از مهم ترین اصول های سئو است، از این رو سرعت لود یک وب سایت نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است، از طرفی نیز سرعت وب سایت تاثیر مستقیمی بر نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری دارد، پس افزایش سرعت سایت از مهم ترین دغدغه های مدیران وب سایت ها است.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است و دارای حجم بسیار بیشتری نسبت به وب سایت های کدنویسی شده است، پس قابل پیشبینی است نسبت به وب سایت های کدنویسی شده دارای سرعت لود کمتری باشد.

مصرف بالا از cpu

وب سایت های وردپرسی به دلیل استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس نسبت به وب سایت های کد نویسی شده از مقدار cpu بیشتری استفاده می کنند و ممکن است در سایت هایی با مقدار بازدید بالا دچار مشکلاتی اعم از کاهش سرعت لود و حتی در موارد حاد، سبب از دسترس خارج شدن موقت وب سایت وردپرسی شود. اما شما با خرید هاست وردپرس می توانید این مشکل را رفع نمایید و دیگر نگران این مشکل نباشید.

مصرف بالا وردپرس از CPU

هزینه های مصرفی طراحی سایت وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا رایگان است، اما افزونه و قالب های رایگان وردپرس، نمی توانند پاسخگوی تمامی نیاز های ما باشند، پس شما برای رفع نیاز هایتان نیاز به خرید افزونه و قالب های وردپرسی دارید.

وردپرس توانایی ساخت و طراحی یک سایت وردپرسی را بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و حتی بدون نیاز به یک خط کدنویسی را برای شما فراهم کرده است، تا همه افراد با هر مقدار دانش بتوانند وب سایت خود را راه اندازی کنند و کسب و کار خود را رشد و گسترش دهند.