آریانیک ...

مجله آریانیک - اخبار > تأثیر وب سایت در کسب و کار چقدر است؟

Aryanic Blog

Blogچهارشنبه ٢٩ دی ١٤٠٠ ١١:٢٥
photo

طراحی سایت به عنوان یک  ابزار به شما برای فروش بیشتر کمک خواهد کرد. رقابت در بازار امروز پیچیده تر از هر زمان دیگری شده و سلایق و دیدگاه مشتریان در کمتر از چند سال به کلی دگرگون می شود. ابزارهای مختلف در هر کسب و کاری به صاحبان آن کمک می کند که مشتریان هدف خود را آسان تر غربال کنند. تشخیص مشتری هدف و تمرکز به فروش به این دسته اقدامی هوشمندانه برای فروش بیشتر محسوب می شود.

مدیر سازمان علاوه بر اینکه باید پتانسیل ابزارها را به خوبی بررسی کند، همچنین باید در مقایسه خود ابزاری را انتخاب کند که در کنار افزایش فروش و سود حاصل از آن، مقرون به صرفه نیز باشد.

چرا کسب و کار شما به وبسایت نیاز دارد؟

طراحی سایت برای کسب و کار شما به معنای اعلام حضور رسمی شما در دنیای وب است. به عنوان یک فعال در زمینه شغلی خود، برای اینکه به مخاطبان و مشتریان خود نشان دهید که در هر مکانی قابل دسترس هستید، باید وبسایت خود را ایجاد کنید.

مشتری چطور شما را پیدا می کند؟

چند دقیقه زمان خود را به فکر در مورد این موضوع اختصاص دهید. فرض کنید مشتری با شما آشنا شده و شروع به معرفی کسب و کار و خدمات و محصولات خود کرده اید. بعد از مطرح کردن مزایای خود نسبت به دیگر رقبا، مشتری علاقه مند می شود تا با شما بیشتر ارتباط برقرار کند و در صورت لزوم به محصولات و خدماتتان به شما مراجعه کند. بنابراین شما کارتی از جیب مبارک خارج کرده و آن را به مشتری تقدیم می کنید.

بعد از مدتی مشتری متوجه می شود که به شما و خدماتتان نیاز دارد و سر وقت کارت شما می رود، اما متاسفانه کارت ویزیت شما اکنون پیدا نمی شود. اما به یاد می آورد که شما بارها نام برند خود را بازگو کرده اید، پس بلافاصله مرورگر موبایل یا کامپیوتر خود را باز کرده و شروع به جستجوی برند شما در گوگل می کند.

در اینجا دو سناریو محتمل است، یا وبسایت شما طراحی شده و شما در اولین جستجوی گوگل برای مشتری مورد نظر نمایش داده می شوید. یا چون هنوز وبسایت ندارید، مشتری تلاشش بی نتیجه می ماند و قطعا به سراغ رقبای شما خواهد رفت.

فکر می کنید چندین مشتری به همین شکل برای شما از دست رفته است، مشتریانی که می توانسته اند موجب افزایش فروش، تبلیغ شما به دیگران و توسعه بیشتر کسب و کار شما شوند.

برندینگ با طراحی سایت

طراحی سایت برای مجموعه شما علاوه بر دسترس بودن برای مشتریان، به شما کمک خواهد کرد استراتژی بهتری برای برندینگ خود پیاده سازی کنید. برندینگ در دنیای بیزینس امروز، می تواند سرعت رشد کسب و کار شما را چندین برابر کند. در واقع به خاطر تاثیر بصری فوق العاده موبایل ها و دنیای مجازی، برندینگ با کمک این ابزارها بسیار سریعتر به موفقیت می رسد.

شما برند و کسب و کاری مطرح در سطح کشور و جهان پیدا نخواهید کرد که برای حضور خود در دنیای وب استراتژی نداشته باشد.

کاهش هزینه طراحی سایت

شاید در سالهای گذشته طراحی سایت برای مجموعه ها، موضوعی تخصصی و هزینه بر بوده باشد، اما اکنون همه چیز تغییر کرده و ایجاد یک وبسایت به ضرورت تبدیل شده است. هزینه های طراحی به شدت کاهش پیدا کرده و افراد متخصص در این زمینه بیشتر از قبل در بازار حضور دارند.

طراحی سایت

دیگر لازم نیست برای طراحی سایت هزینه زیادی پرداخت کنید، زیرا شرکت های نرم افزاری برای رقابت در به دست آوردن سهم بیشتر از بازار قیمت های خود را کاهش داده اند. پیشرفت های آی تی، فرآیند طراحی سایت را ساده تر و سریعتر کرده است. بنابراین زمان بسیار کمتری برای مالکیت وبسایت خود از دست می دهید.

تبلیغات

در هر کسب و کاری برای رشد و فروش بیشتر به تبلیغات نیاز دارید، اما بازده تبلیغات سنتی بسیار کاهش یافته است. زیرا مردم بیشتر زمان روز خود را در دنیای مجازی و موبایل خود به سر می برند. تبلیغاتی مانند بیلبوردهای شهری، تلویزیون و ماهواره برای کسب و کارهای کوچک مقرون به صرفه نیست و بودجه کم آنها اجازه تبلیغات به این صورت را نمی دهد.

با طراحی سایت برای کسب و کار خود می توانید به تبلیغات در حوزه وب با کمترین بودجه دسترسی پیدا کنید. از انواع تبلیغات در دنیای وب می توان به ایمیل مارکتینگ، پوش نوتیفیکیشن، تبلیغات بنری همسان، ریتارگتینگ و غیره اشاره کرد.

از مزایای این نوع تبلیغات نسبت به تبلیغات سنتی می توان هزینه کمتر، بازدهی سریعتر و سادگی در اجرای آن را برشمرد.

شناخت بهتر مشتریان

زمانی که مشتریان شما برای برطرف کردن نیاز خود به وبسایت شما مراجعه کنند، می توانید با علایق، دیدگاه و نظرات آنها بیشتر آشنا شوید. با شناخت بهتر مشتری، محصول و خدماتی ارائه خواهید کرد که مشتریان راضی بیشتری برای شما به ارمغان می آورد.

طراحی سایت

برای اینکه در بین رقبای خود در نتایج گوگل دیده شوید، موارد زیادی را باید انجام دهید. به طور مثال بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل بالاترین اهمیت را دارد. همچنین شما باید محتوای مناسب و مفید بدون کپی برداری از دیگر وبسایت ها تولید کنید. اما قبل از همه این موارد باید طراحی سایت برای مجموعه خود را به گروهی حرفه ای واگذار کنید تا ستون های کسب و کار شما در وب به درستی بنا شود.

اگر در ابتدا صرفا به دنبال ارزانترین رش باشید و در طراحی سایت شما اصول اولیه رعایت نشود، در آینده مجبور می شوید با صرف هزینه بیشتر و از دست دادن زمان آن را جبران کنید. پس ما به شما پیشنهاد می کنیم، حتما از مشورت با افراد و شرکت های متخصص در زمینه طراحی سایت بهره مندشوید و بعد از آن اقدام به سرمایه گذاری در این حوزه نمایید.

کسب و کار در دنیای امروز باید از تمام پتانسیل های موجود نهایت استفاده را ببرد تا بتواند به اهداف فروش خود دست یابد. وبسایت ها و شبکه های اجتماعی به خاطر فراگیر شدن در بین همه اقشار جامعه یک مکان فوق العاده برای کسب سود بیشتر با هزینه کمتر هستند.  حال تصمیم با شما است که از این ابزارها استفاده کنید یا نه.