ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

Nodjs چیست و چه کاربردی در پروژه های طراحی سایت دارد؟

Nodjs چیست و چه کاربردی در پروژه های طراحی سایت دارد؟

Nod.jsچیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

امروزه طراحی سایت به کمک جاوا اسکریپت در میان کاربران رواج یافته است. استفاده از جاوا اسکریپت در کنار htmlو cssمی‌تواند در طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایلی به ما کمک کند. Nod.jsبه برنامه نویسان کمک می کند تا کد های خود را سمت سرور اجرا نمایند.

 اگر شما برنامه خود را به زبان جاوا اسکریپت نوشته باشید Nod.jsبه شما کمک می کند تا بتوانید آن را به نحو احسن اجرا نمایید. ‏Nod.jsیک فریم ورک نیست و دامنه کاربرد آن از فریم ورک بیشتر است. به برنامه‌های تحت وب محدود نمی شود ‏مصرف کنندگان بالایی دارد و هر روز با قابلیت های جاوا اسکریپت آپدیت میشود. پس  استفاده از آن بسیار آسان بوده و امنیت آن نیز بالا می باشد.

 با استفاده از Nod.jsمی توانیدکدهای خود را در محیط ویندوز اجرا نمایید. با استفاده از آن افرادیکه به زبان‌های c  و c#تسلط ندارند میتوانند به راحتی برنامه سازی کنند. در واقع Nod.jsمحیطی را برای کد نویسی فراهم می کند و کدهای جاوا اسکریپت را بسیار سریع کامپایل و اجرا می نماید.

ویژگی های Nod.js

1- این پلتفرم به مرورگر خاصی محدود نمی باشد و قابلیت اجرایی شدن در سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، مک و لینوکس را دارد.

2- امروزه بسیاری از برنامه نویسان از این پلتفرم استفاده می نمایند شرکت های بزرگ مانند یاهو و مایکروسافت نیز از این پلتفرم استفاده می کنند.

3- پلتفرم Nod.jsصاحب یک وب سرور می باشد و از این طریق برنامه شما را اجرا می کند.

4- Nod.jsعملیات ورودی خروجی را به صورت non-blocking I/O انجام می دهد با این روش مخاطب نباید منتظر عملیات ورودی یا خروجی بماند.

استفاده از پلتفرم Nod.jsدر ساخت چت روم

اگر بخواهید برای خودتان یک چت روم بسازید با استفاده از Nod.jsمی توانید به راحتی این کار را انجام دهید چت رومی که با این پلتفرم ساخته می شود تحمل ترافیک بالا را دارد و سرعت ارسال پیام ها در آن بسیار بالا می باشد.

کاربردهای Nod.js

استفاده از Nod.jsدر ساخت بازی های آنلاین

با استفاده از این پلتفرم شما می توانید در کنار یک بازی یک چت روم اختصاصی نیز قرار دهید و با این روش بازی های دو بعدی بسازید.

استفاده از Nod.jsدر طراحی برنامه های تعاملی

برنامه های تعاملی مختلف می توانند با استفاده از این پلتفرم ساخته شوند این برنامه ها که به real-time appمعروف هستند به صورت لحظه ای تغییر می کند پس ورودی و خروجی های بسیار زیادی دارند در صورت ساخت این برنامه ها با پلتفرم Nod.jsمی توان ورودی ها و خروجی ها را به طور مناسب کنترل نمود.

مزیت های Nod.jsدر طراحی سایت

استفاده از پلتفرم Nod.jsهزینه های توسعه سایت را کاهش می دهد. با استفاده از این پلتفرم در طراحی سایت می توانید از کدهای جاوا اسکریپت خود به طور پیاپی استفاده نمایید و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Nod.jsامکان اضافه نمودن منبع های دیگر به گره های واحد را برای برنامه نویس فراهم می نماید. برای افرادی که با جاوا اسکریپت آشنایی دارند استفاده از Nod.jsبسیار ساده می باشد و نیاز به یادگیری مجدد ندارد.

یکی دیگر از دلایلی که باید از Nod.jsدر طراحی سایت استفاده نماییم این است که سرعت سایت ما را بسیار بالا می برد و برای کسانی که سرعت برایشان اهمیت دارد مناسب می باشد.

به دلیل اینکه Nod.jsهم سمت کلاینت و هم سمت سرور اجرا می گردد نیازی به توسعه دهندگان جداگانه برای توسعه ندارد و این موضوع باعث صرفه جویی نمودن در وقت شما می شود. همچنین هیچ زبانی برای سمت سرور مورد نیاز نمی باشد.