ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


طراحی مینیمال در قالب سایت به چه معناست

طراحی مینیمال در قالب سایت به چه معناست

در عصر جدید طراحی سایت نقش بسیار مهمی در جذب کاربران دارد. به همین دلیل طراحان سعی دارند روش هایی بکار گیرند تا کاربران سریع تر و آسان تر به اهداف خود دست یابند. توجه و نیاز کاربران به دسترسی سریع و کاربردی طراحان را به روش طراحی مینیمال هدایت می کند.

طراحی سایت مینیمال به تلاش و پشتکار محکم نیاز دارد اما در هر صورت نتیجه طراحی برای کاربر رضایت بخش خواهد بود. مهم نیست کسب و کار شما در چه عرصه ای فعالیت دارد تمام وب سایت ها اعم از وب سایت شرکتی، فروشگاهی و خدماتی می توانند با طراحی سایت مینیمال موفق تر از قبل فعالیت کنند.

منظور از طراحی سایت مینیمال

طراحی سایت مینیمال به معنی حفظ ساختار اصلی و حذف عناصر غیر ضروری می باشد . در این نوع طراحی ، طراحان در تلاشند تا با جلوگیری از پیچیدگی و ساده نمودن آن، محیطی جذاب و کارآمد برای کاربران فراهم آورند. به این منظور ارائه یک طرح ویژه با داشتن ظاهری ساده و مرتب که بتواند حس مطلوب و رضایت بخش به کاربران القا کند، اهمیت بسزایی دارد.

در هنر طراحی سایت مینیمال توجه به جزئیات و هماهنگی میان عناصر از موارد مهم محسوب می شود. عناصر در ارتباط با هم و در جهت برطرف کردن نیاز کاربر هماهنگی دارند. به طوری که بازدیدکنندگان از سردرگمی و پراکندگی دور شوند و حداکثر تمرکز خود را روی آن معطوف کنند.   

فاکتورهای مهمی در طراحی سایت به روش مینیمال وجود دارد که در زیر به چند مورد  آن اشاره میشود.

توجه به رنگ ها در طراحی سایت مینیمال

ایجاد هماهنگی بصری با کنتراست رنگ ها از نکات مهم و قابل تأمل در طراحی سایت مینیمال به شمار می آید. انتخاب یک، دو و حداکثر سه رنگ در این نوع طراحی می تواند نتیجه شگرفی را به نمایش بگذارد. استفاده از رنگ های بیشتر موجب شلوغی می شود و ما را از سادگی که اصل مهم در این نوع طراحی است دور می سازد. در واقع حسی که کاربران از این رنگ ها دریافت می کنند باید مورد توجه قرار گیرد.  

طراحی سایت

تایپوگرافی

تایپو گرافی به منظور ایجاد جذابیت و ترغیب کاربران برای استفاده از سایت حتماً پیشنهاد می شود.  انتخاب فونت درست و به کاربردن آن در طراحی سایت می تواند موجب جلب توجه مخاطب شود. استفاده از فونت های جذاب به انتقال بهتر محتوا کمک میکند.

فضای سفید

پر کردن تمام فضای سایت می تواند حس ناخوشایندی در بازدید کنندگان ایجاد کند. به جای آن در طراحی سایت مینیمال می توان از فضای سفید و ساده تر بهره گرفت تا توجه کاربران به عناصر اصلی و محتوای مهم آن راحت تر صورت گیرد.

نقطه مرکزی

بکارگیری یک نقطه مرکزی که بتواند کانون توجه کاربران باشد اهمیت زیادی دارد. این نقطه مرکزی می تواند یک تصویر باشد .

دسته بندی کردن

دسته بندی کردن محتوا از جمله کارهایی است که در طراحی سایت مینیمال مورد توجه کاربران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. ترسیم چارچوب اولیه و چیدمان آن باعث نظم و آرایش بهتر مطالب در کنار یکدیگر می شود.

هنگامی که انسجام در محتوای یک سایت وجود داشته باشد کاربر به راحتی می تواند مطلب مورد نظر خود را از آن دریافت کند. توصیه می شود محتوا در محل هایی باشد که برای کاربر آشناست.

توجه به جزئیات و طرح جذاب در جلب توجه کاربران نقش مهمی ایفا می کند . هماهنگی عناصر با یکدیگر و چیدمان آن در کنار هم باعث جلب توجه مخاطب می شود.

جمع بندی

توجه داشته باشید که طراحی سایت مینیمال با خلاقیت و ذوق هنری ارتباط مستقیم دارد. هدف از طراحی سایت مینیمال بهره گیری درست و هدفمند از عناصر موجود در سایت است.