ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


معرفی و آشنایی با نرم افزار XD

معرفی و آشنایی با نرم افزار XD

نرم افزار XD از دسته نرم افزار های شرکت Adobe است. حتما تا کنون نام این شرکت حرفه ای، طراح و تولید کننده نرم افزار را شنیده اید. Adobe XD مخفف کلمه Adobe Experience Design است. این شرکت با ارائه نرم افزاری حرفه ای در سال 2016 توانست گام بزرگی برای ارتقا سئو توسط کاربران تازه کار بردارد. در این مقاله به بررسی این نرم افزار و همچنین نقاط ضعف و قدرت آن می پردازیم. پس با ما تا پایان همراه باشید.

نرم افزار XD چیست؟

این نرم افزار کاربردی ترین و پیشرفته ترین نرم افزار برای ارتقا دو فاکتور UI و UX است.

برای شناخت بهتر این نرم افزار بهتر است ابتدا به با UI و UX آشنا شوید و تاثیر آن ها را بر سئو درک نمایید.

UI به معنی طراحی ظاهری سایت و میزان جذابیت اولیه سایت برای کاربر است. شما می توانید با ارتقا این فاکتور، کاربر را جذب سایت خود نمایید. در این فاکتور به بررسی فونت، استفاده از تصاویر با کیفیت، ترکیب بندی سایت و رنگ های استفاده شده در سایت توجه ویژه ای می شود.

UX به معنای تجربه کاربر در هنگام استفاده از سایت شما است. اینکه سایت چه میزان جذاب باشد و دسترسی به کالا و خدمات چگونه باشد، همگی در احساس کاربر هنگام استفاده از سایت نمایان می شود. ارتقا این فاکتور باعث می شود که کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند و در نتیجه سئو سایت شما ارتقا پیدا کند.

شما می توانید با نرم افزار XD هر دو فاکتور را به بهترین شکل ارتقا دهید. از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان استفاده از آن در برنامه های موبایل و تحت وب اشاره کرد.

این نرم افزار علاوه بر اینکه کارایی بسیار آسانی دارد، در سیستم عامل های ویندوز و مک نیز به خوبی پشتیبانی می شود.

استفاده از نرم افزار Adobe XD به کاربر اجازه می دهد که سایت خود را به بهترین شکل طراحی کند و فاکتور های مورد نظر موتور های جستجو را نیز در آن ها پیاده می کند.

نرم افزار XD

نرم افزار Adobe XD چه کاربرد و ویژگی هایی دارد؟

اکنون که با این نرم افزار آشنا شدید، زمان آن فرا رسیده تا با شناخت بیشتر ویژگی ها و کاربرد های این نرم افزار، بهترین تصمیم ها را برای طراحی سایت و ارتقا فاکتور های UI و UX بگیرید.

از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

      رابط کاربری بسیار کارآمد و زیبا

      پشتیبانی بسیار قدرتمند در سیستم عامل های مک و ویندوز

      ارائه طرح اولیه از سایت و اپلیکیشن پیش از طراحی برای تایید نهایی

      امکان تغییر بسیار آسان و سریع رنگ ها در هر قسمت سایت به سلیقه شخص

      ارائه بهترین خروجی برای کاربرانی که با طراحی چند رابط کاربری به دنبال بهترین رابط کاربری هستند

      طراحی ساده و زیبا، به گونه ای که افراد مبتدی نیز می توانند به آسانی از این نرم افزار استفاده کنند.

      ارائه خدمات برای شبکه بندی پنل و در نتیجه ارائه بهترین نتیجه

      سازگاری با دیگر نرم افزار ها و کتابخانه های موجود در آن ها، مانند، Photoshop و Illustrator

      این نرم افزار به کاربر امکان رسم شکل و طرح های مختلف را در سایت می دهد.

      نداشتن هیچ گونه باگ یا ایراد در نرم افزار

      سرعت لود بالا و در نتیجه سرعت طراحی بسیار بالا

      امکان استفاده رایگان از نرم افزار و آپدیت های آن

      ارائه نسخه فعال بر روی سیستم عامل های موبایل مانند اندروید و ios

شناخت کاربرد گسترده این نرم افزار به شما امکان تصمیم گیری سریع را می دهد و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن سایتی زیبا و کارآمد را طراحی کنید و یا با ارتقا سایت خود، جایگاه بهتری در موتور های جستجو برای سایت خود رقم بزنید.

نرم افزار XD

چرا نرم افزار XD بهترین نرم افزار برای طراحان سایت است؟

مهم ترین ویژگی ها برای کاربران و برنامه نویسان حرفه ای، پشتیبانی گسترده از نرم افزار، سرعت بالا، کارایی آسان و همچنین کیفیت بالا در نتیجه کار است.

از آنجایی که نرم افزار XD تمامی امکانات مورد نیاز یک طراح حرفه ای را فراهم می آورد، شخص می تواند به بهترین شکل از نرم افزار استفاده کند.

سرعت بالای این نرم افزار یکی دیگر از نکاتی است که باعث استفاده گسترده از آن شده است.

شاید این سوال در ذهن شما شکل گرفته که چرا برنامه نویسان حرفه ای از فتوشاپ برای این کار استفاده نمی کنند؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که نرم افزار فتوشاپ سرعت لود بسیار پایینی دارد و همین اتلاف زمان برای طراحان حرفه ای می تواند غیر قابل تحمل باشد.

طراحان و کاربران حرفه ای، پروژه را با نرم افزار XD در نصف زمانی که با فتوشاپ انجام می شود، به پایان می رسانند.

پس اگر برای سایت خود به دنبال نرم افزاری حرفه ای هستید تا بتوانید فاکتور های UI و UX سایت خود را ارتقا دهید، بهتر است نگاهی به نرم افزار XD نیز بیاندازید.

یکی از نکات بسیار مهم برای موتور های جستجو، میزان بازدید از سایت و همچنین مدت زمانی است که کاربر در سایت شما زمان صرف می کند. نرم افزار XD می تواند به شما کمک کند تا علاوه بر افزایش میزان بازدید، با ارتقا فاکتور UX، مخاطب را جذب سایت خود کنید تا زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند.

نرم افزار XD

کلام آخر

شاید بتوان یکی از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار را، امکان یادگیری سریع آن دانست.

این نرم افزار محیط کاربری بسیار روان و ساده ای دارد و هر فرد تازه کار نیز می تواند با کمی مطالعه و انجام آزمایش صحیح و خطا، بر این نرم افزار مسلط شود و سایتی حرفه ای طراحی کند، یا سایت خود را ارتقا دهد.

اکنون که با این نرم افزار کارآمد آشنا شدید، بهترین زمان برای گسترش کسب و کار و افزایش میزان مخاطب سایتتان در پی بهبود رتبه سئو است.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نرم افزار XD و همچنین شناخت دیگر نرم افزار های بهینه سازی سئو، با ما همراه باشید تا نکات بسیار مفیدی در این زمینه کسب نمایید.