ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


 

منظور از لینک سازی در سئو چیست؟

منظور از لینک سازی در سئو چیست؟

اگر کمی با سئو آشنایی داشته باشید، قطعا کلمه لینک سازی به گوشتان خورده است. اما شاید ندانید که این کلمه به چه معنی است و شامل چه کار هایی می‌شود. ما قصد داریم در این مقاله به بررسی لینکسازی در سئو بپردازیم و ببینیم که انواع لینک سازی به چه صورت است.

 

لینک سازی به چه معناست؟

لینک سازی یا لینک بیلدینگ (Link Building) به معنای ارجاع کردن یک صفحه مشخص از سایت شما، روی یک کلمه کلیدی(انکرتکست) خاص، در یک صفحه از سایت خود یا دیگران است. این کار به جهت ارتقای سئوی صفحه هدف و بالا بردن اعتبار آن و در نهایت نمایش آن صفحه در صفحه اول گوگل انجام می‌شود.

در هنگام لینک سازی در سئو باید طبق اصول و قوانین خاصی حرکت کنید. در غیر این صورت ممکن است که لینک سازی به صورت نادرست، باعث نابودی سایت شما شود. لینک سازی در سئو به صورت کلی به دو دسته لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی تقسیم بندی می‌شود. در ادامه به بررسی هر کدام از آنها پرداخته و اصول آنها را به شما توضیح خواهیم داد.

لینک سازی داخلی

لینک سازی به صورت داخلی یعنی شما در یک صفحه یا نوشته از سایت خود به یک برگه یا یک صفحه دیگر روی یک کلمه خاص لینک ‌دهید و باعث افزایش اعتبار آن صفحه ‌شوید. شما با لینک سازی داخلی به گوگل می‌فهمانید که کدام صفحه از سایت شما ارزش بالاتری دارد. اگر شما به صفحه ای از سایت خودتان لینک ندهید، گوگل آن را یک صفحه بی اهمیت و به نوعی یک صفحه یتیم (orphan page) تشخیص می دهد.

 لینک سازی داخلی یکی از مهم ترین راه ها برای افزایش سئو سایت است. البته لینک سازی در سئو فقط به صورت داخلی نبوده و به یک نوع لینک سازی دیگر که بسیار نیز مهم است، وابسته می‌باشد.

لینک سازی خارجی(بک لینک)

لینک خارجی به لینکی گفته میشود که از هر دامنه ای غیر از دامنه خودتان به صفحات سایت شما، داده شود. به نوعی یک سایت، به معرفی و تبلیغات آن صفحه مشخص از سایت شما می‌پردازد. برای مثال شما قرار است تا در شرکتی استخدام شوید و شروع به کار کنید. اگر یکی از کارکنان قبلی آن شرکت( یعنی سایت های دیگری که در گوگل هستند) پیش رییس شرکت(یعنی گوگل) از شما تعریف کنند و شما را یک فرد قادر بدانند، رییس شرکت مجاب می‌شود تا شما را در شرکت استخدام کند.

در گوگل هم همینطور است و اگر سایت یا سایت های دیگر به سایت شما لینک بدهند ، گوگل شما را عزیز شمرده و صفحات شما را در برترین نتایج نشان می‌دهد.

لینک سازی خارجی به دو صورت فالو و نوفالو انجام می‌شود.

لینک سازی در سئو

 

لینک فالو و نوفالو چیست؟

با ارائه یک مثال به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. تصور کنید یک فرد ناشناس از شما درباره یکی از فروشگاه های محلتان سوالی میپرسد تا ببیند آیا این فروشگاه قابل اعتماد هست یا نه. اگر شما بگویید" بله این فروشگاه را میشناسم ولی اعتبارش را تایید نمیکنم" یعنی شما به این فروشگاه اعتباری افزوده نکردید و فقط از شناخت این فروشگاه فرد را مطلع کرده اید. اما اگر بگویید "بله این فروشگاه را می‌شناسم و به شما توصیه میکنم حتما از این فروشگاه خرید کنید" شما اعتبار نیز به آن افزوده‌اید.

در لینک سازی در سئو هم به همین صورت است. اگر شما لینک نوفالو دهید یا بگیرید، اعتباری رد و بدل نمیشود. اما با لینک سازی خارجی به صورت فالو شما اعتبار نیز رد و بدل میکنید.

کلام آخر

سعی کردیم تا شما را با لینک سازی در سئو آشنا کنیم تا اگر قصد دارید که به آموزش سئو بپردازید و به دنبال قیمت سئو یا سئو کردن سایت خود هستید با موضوع لینک سازی به صورت کامل آشنا شوید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.