ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی


نصب و معرفي پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس

نصب و معرفي پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس

نصب و معرفي پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس

امروزه با پيشرفت تكنولوژي شاهد رشد و ارتقا بسياري از كسب و كارها بوده ايم. بسياري از بيزينس ها ترجيح مي دهند كسب و كار خود را به سمت معاملات اينترنتي سوق دهند. از اين رو پرداخت هاي اينترنتي نيز رشد بي سابقه اي داشته اند. اين امر به خوبي نشان مي دهد كه مجهز بودن يك وب سايت به خدمات پرداخت آنلاين تا چه اندازه مي تواند در پيشرفت آن موثر باشد. در اینجا قصد داریم تا به مقوله پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس در طراحی سایت بپردازيم.

به صورت كلي براي نصب پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس دو روش اساسي در پيش روي ما قرار دارد. روش اول پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس مستقيم و روش دوم پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس واسطه اي است. از نظر سرعت عمل و راحتي مي توان روش دوم را به مراتب بهتر و کارآمدتر از روش اول دانست. براي درك بهتر اين موضوع بايد اين دو روش را به صورت مفصل مورد بررسي قرار دهيم.

معرفي  پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس

به هنگام ساخت وب سايت هاي فرشگاهي از پلاگين هاي بسياري زيادي مي توان براي پلتفرم وردپرس استفاده كرد. در اينجا تعدادي از اين كاژول ها را نام برده و در نهايت طريقه نصب يكي از آنها را توضيح مي دهيم. معروف ترين پلاگين ها در اين حوزه عبارتند از:

گراويتي فرم

ووكامرس

اتصال به درگاهPay به زبان پایتونPython

 ماژولSubscription برای اسکریپتIPB

پلاگین پرداختUltimate Membership Pro

Learnpress

پلاگين فروشگاه ساز پرستا شاپ

Paid downloads

Opencart

Tomatocat

حمايت مالي وردپرس و بسياري موارد مشابه ديگر

پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس مستقيم

در اين روش زماني كه كاربران سايت شما اقدام به خريد مي كنند مستقيما به درگاه بانكي شما متصل شده و مبلغ مورد نياز را براي شما واريز مي كنند. در نگاه اول ممکن است اینطور به نظر برسد كه پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس مستقيم بسيار سريع تر و راحت تر از روش واسطه اي آن است. اما این تمام ماجرا نیست! شما براي دريافت پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس به صورت مستقيم، مي بايست چند مرحله اساسي را طي كنيد.

در نخستين گام بايد وارد سايت اينماد شده و وب سايت خود را در آنجا ثبت كنيد. پس از اين مرحله نياز به دريافت مجوز داريد. گرفتن مجوز هاي لازم در اين مرحله حدودا بين دو تا سه هفته زمان شما را خواهند گرفت. پس از دريافت اين مجوز ها مي توانيد اقدام به دريافت پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس خود نماييد.

پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس واسطه اي

همانطور كه از نام اين روش پيداست شما براي دريافت پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس خود نياز به يك شركت واسطه داريد. در ين روش شما ديگر نياز به ثبت نام و اينماد و دريافت مجوز نداريد، بلكه مي توانيد با كمك برخي شركت هاي واسطه درگاه پرداخت خود را در سريعترين زمان ممكن دريافت نمائيد. به همين منظور به باور بسياري از متخصصين استفاده از اين روش به مراتب آسانتر و سريعتر از روش اول مي باشد.

پلاگين پرداخت وردپرس

البته استفاده از روش اول يك گام بسيار حياتي در كسب و كارهاي بزرگ است و براي ادامه فعاليت خود بهتر است هرچه سریعتر اقدام به دريافت مجوزها لازم كنيد. اما اگر كسب و كار شما در ابتداي راه است و در گرفتن مجوزهاي لازم دچار مشكل شده ايد مي توانيد استفاده از روش دوم را در دستور كار خود قرار دهيد.

افزونه هاي لازم براي پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس

شما براي استفاده هرچه بهتر از درگاه بانكي خود، نياز داريد تا پنل وردپرس خود را به افزونه هاي لازم براي پلاگين پرداخت آنلاين مجهز كنيد. يكي از معروف ترين افزونه هاي موجود براي اين كار، افزونه ووكامرس يا WooCommerceاست. اين ماژول به عنوان يكي از شناخته شده ترين افزونه هاي موجود در وردپرس، امكانات بسيار زيادي را به جهت تامين خدمات پرداخت، در اختيار كاربران وب سايت شما قرار مي دهد.

وردپرس

ووكامرس پرطرفدارترين ماژول فروشگاه ساز وردپرس نيز به شمار مي رود. شما مي توانيد با استفاده از اين افزونه علاوه بر ايجاد پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس، اقدام به فروش انواع كالاهاي فيزيكي و خدمات اينترنتي كنيد.

براي در يافت ماژول ووکامرس مي تواند از مخزن وردپرس استفاده كنيد. شما مي توانيد با كليك بر روي اينلينكبه مخزن ووکامرس در وردپرس دسترسي پيدا كنيد.

اين افزونه از امكانات بسيار زيادي برخوردار است و برخي از اين امكانات عبارتند از:

- قابلیت فعال/غیر فعال سازي توسط ادمين وب سايت

- قابلیت نمایش توضیحات دلخواه فروشنده در هنگام پرداخت وجه از سوي كاربر

- قابلیت تنظیم صفحه برگشت به صفحه اصلي پس از پرداخت

- نمایش تمامی خطاهای احتمالی در صورت بروز

- قابلیت افزودن چندين کد درگاه و ...

آخرين مرحله از نصب پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس، مربوط به راه اندازي ماژول هاي مربوط به آن مي شود. در اينجا مي خواهيم تا با فرايند نصب ماژول ووکامرس آشنا شويم. براي انجام اين كار در گام اول مي باست به مسير انتخاب افزونه در وردپرس رفته و مسير آن را به Woocommerce Zarinpalتغيير دهيم. پس از جستجو در مخزن ماژول به ما نمايش داده شده و مي توانيم براي نصب آن اقدام كنيم. سپس نوبت به فعال كردن ماژول نصب شده ميرسد. براي اين كار در قسمت افزونه هاي نصب شده در منو ماژول ها مي توانيد اقدام به فعال كردن اين ماژول كنيد.

ووكامرس

در قسمت آخر نياز به شخصي سازي افزونه داريد. براي اين منظور مي توانيد تنظيمات منحصر به فرد خود را بر روي ماژول پياده سازي كنيد. براي انجام اين كار، ابتدا وارد قسمت پیکربندی ووکامرس شويد. در منو اين قسمت مي توانيد پنجره مربوط به تنظيمات را مشاهده كنيد.

خطاهاي رايج به هنگام عمليات پرداخت

در بسياري از وب سايت ها كاربران به هنگام استفاده از پلاگين پرداخت آنلاين وردپرس با برخي خطاهاي رايج روبرو مي شوند. در اينجا مي خواهيم تعدادي از اين خطاها را معرفي كرده و روش حل آنها را نيز بيان كنيم.

1- رفرش شدن صفحه به هنگام پرداخت:براي رفع اين خطا به مسير "پیکربندی ووکامرس >>> قسمت پیشرفته >>> بررسی کنید که قسمت تکمیل پرداخت و نقطه فرود حساب کاربری" برويد. در اين مكان تمامي تنظيمات به صورت پيش فرض ووکامرس وجود دارند. آنها را با توجه به وب سايت خود تغيير دهيد.

2- ارور 404: براي رفع اين ايراد وارد تنظيمات پيشرفته ووكامرس شويد. به احتمال زياد لينك دهي صفحات به صورت درست انجام نشده اند، آنها را بررسي كرده و در صورت وجود ایراد، آنها را برطرف كنيد.

3- خطاي -1:اين خطا به هنگام بروز مغایرت در مبلغ پرداختي روي مي دهد. توصيه مي شود تا جايي كه مي توانيد از افزودن اعداد صفر خودداري كنيد. به عنوان مثال اگر قيمت يك كالا برابر با 10000 ريال مي باشد، آن را به صورت 1000 تومان بنويسيد. يا در صورت امكان مي توانيد از توابع موجود براي تبديل عدد به كاراكتر استفاده كنيد. به عنوان مثال با انجام اين كار مبلغ 10000 ریال در وب سايت شما به صورت "ده هزار ريال" به نمايش در خواهد آمد.