ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی

طراحی قالب(UI/UX)

 

افرادی که در حوزه سایت یا اپلیکیشن فعالیت دارند برای بالابردن بازدید از سایت و افزایش مشتریان خود تمایل به بالا بردن کیفیت پلتفرم و جلب رضایت کاربران خود دارند؛ در این زمینه یکی از رایج­ترین و متداول­ترین مباحثی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محصولات مطرح است طراحی سایت و قالب سایت است.

مدیران و صاحبان فروشگاه با درنظر گرفتن همه­ی گزینه­هایی که منجر به بالا رفتن بازدید سایتشان می­شود، می­توانند با اعمال عملکرد مثبت در زمینه UXو UI، آمار بازدید از سایتشان را افزایش دهند.

UXچیست؟

UXمخفف عبارت User Experienceاست و به معنای تجربه کاربری است که از سایت بازدید کرده است. حتی اگر شما خارج از فضای مجازی یک محصول داشته باشید، تجربه مثبت کاربران هنگام مواجه با آن محصول یا فروشگاه همان تجربه کاربری یا UXخواهد بود.

نکته مهم در طراحی UXو تجربه­ی کاربران سهولت دسترسی به منوها و امکانات سایت است؛ به طور مثال هنگامی که کاربربه سهولت وارد سایت می­شود، ثبت نام می­کند و پکیج­های آموزشی خود را تهیه می­کند، باعث می­شود کیفیت تجربه کاربری سایت افزایش یابد و برای کاربران تجربه مثبت به وجود بیاید؛ بنابراین هرچقدر قابلیت استفاده از یک سایت یا محصول آسان­تر باشد و محتوای ارزشمندی در اختیار کاربران قرار دهد، کاربران را به این نتیجه می­رساند که این پلت­فرم عملکرد مثبتی برای او خواهد داشت.

اعمال این معیارهای ساده به صورت ناخودآگاه در ذهن کاربران تجربه­ای مثبت به جای می­گذارد و باعث خواهد شد در آینده تمایل داشته باشد از سایت بازدید داشته باشند اما اگر این کیفیت تجربه از سایت پایین باشد ممکن است نتواند با سایت ارتباط بگیرد.

مدیران و کسانی که در حوزه طراحی تجربه کاربری یا همان UXفعالت می­کنند، به دنبال احساسات کاربران و نیازهای آنها هستند و به چشم یک کاربر غیر متخصص به پلت­فرم مورد نظر نگاه می­کنند و باید به این سوال پاسخ دهند که کاربر در تجربه کاربری خود به دنبال چه چیزی است؟

UIچیست؟

UIمخفف عبارت User Interfac، به معنای رابط کاربری مشتریان با سایت شما است و درواقع ظاهر، نما و هویت بصری سایت یا اپلیکیشن شما را ارزیابی می­کند.

سایتی که زیبای بصری بهتر و بیشتری را ارائه داده باشد، در واقع طراحی UIرا به خوبی انجام داده است؛ به طور مثال فرض کنید در دو سایت متفاوت، اجناس و قیمت­های مشابهی وجود دارد اما یکی از آنها بخش­های زیبای محصولات را به نمایش گذاشته است و از تصاویر و انیمیشن­های جذاب استفاده کرده است. سایتی که از زیبایی­های بصری بیشتری استفاده کرده است، ارتباط بیشتری با کاربران خود برقرار کرده است و رابط کاربر یا همان (UI) قوی­تری را ایجاد کرده است.

تفاوت UIو UXدر چیست؟

اگرچه UIو UXدر مواردی شباهت­هایی با یکدیگر دارند و گاهاً زیرمجموعه­ی یکدیگر محسوب می­شوند اما باید گفت این دو، کاملاً مجزا هستند و معمولا شرکت­های بزرگ برای طراحی هرکدام از این موارد دو تیم کاملا مجزا در نظر می­گیرند؛ یک تیم برای طراحی تجربه کاربری (UX) و یک تیم برای طراحی رابط کاربری (UI).

 

 

طراحی قالب (UIو UX) با آریانیک

برای طراحان و برنامه­نویسان تیم آریانیک این موضوعات بسیار اهمیت داشته و همواره با استفاده از بهترین و هوشمندانه­ترین روش­ها، بهترین شیوه­ها برای سایت شما اعمال می­شود. پیشنهاد می­کنیم برای دیزاین و طراحی­های بهتر سایت خود و اعمال بهتر روتین کاربران به صفحه محصولات طراحی قالب آریانیک مراجعه کنید.

web design

نمیدانید کدام پلن را انتخاب کنید؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

چرا نیاز به طراحی سایت خواهید داشت؟

معمولا صریح ترین پاسخ به این سوال بازاریابی و افزایش فروش خواهد بود. باید از خود بپرسید که کسب و کار شما با وجود این وبسایت چه منافعی را به خود جذب خواهد کرد. دردنیای امروز افزایش فروش رابطه مستقیمی با افزایش حضور دارد. این بدین معنی است که هر چه شما در بستر های بیشتری حضور داشته باشید و دیده شوید، احتمال فروش خدمات و محصولات شما بالاتر خواهد رفت. برندسازی در بستر اینترنت یکی دیگر از منافعی است که یک وبسایت میتواند بهمراه داشته باشد به نحوی که مشتریان با جستجوی نام کسب و کار شما براحتی بتوانند در وب سایت شما به لیستی از خدمات و مشخصات کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند.

design