ورود به پشتیبانی نرم افزار

ورود به پشتیبانی میزبانی

راهنما - دامنه

8 نکته برای انتخاب نام دامنه مناسب:

شاید در مرحله راه اندازی یک برند یا کمپانی باشید و یا می خواهید برند موجود خود را در اینترنت مطرح نمایید . در نهایت نیاز به یک وب سایت دارید. نامه دامنه ها از جستجو در نتایج موتور های جستجو و شبکه هاب اجتماعی گرفته تا قابلیت برند شدن و تبلیغات آفلاین، تأثیر بسیار زیادی دارد.

1- نام سایت خود را برند شدنی کنید

بگذارید با یک مثال شروع کنیم، اگر بخواهیم یک وب سایت در مورد پاستا بسازیم که دستور پخت پاستا داشته باشد و چند محصول تجاری مرتبط با پاستا را معرفی کند دامین های این به ذهن می رسد:

• Pasta-shop.com برای گفتن و یادآوری مشکل به نظر می رسد مخصوصا که احتمال دارد مشتری فراموش کند که در میان آن خط تیره بوده است یا خیر.

• PastaAficionado.com برند شدنی به نظر می رسد، منحصربفرد است، ولی تلفظ آن سخت میباشد.

• PastaLabs.com به علت اینکه تداعی کننده یک معنی علمی است، منحصربفرد است، قابلیت زیادی برای برند شدن دارد، به یادماندنی است و متفاوت است، می تواند یک نام دامنه عالی باشد.

توجه داشته باشید که اعداد و خط تیره در نام دامنه یک مشکل بزرگ هستند و آن را از شبهات به یک برند دور می کنند.

2 – تلفظ آن را ساده تر کنید

ممکن است با خود فکر کنید که قابلیت تلفظ آسان چه اهمیتی دارد . نام دامین باید به نحوی باشد که مشتریان بتواند آن را خاطر بسپارند. ما انسان ها چیزهایی را راحت تر به یاد می آوریم که راحت تر به زبان بیاوریم یا درباره اش فکر کنیم.

3 – هر چه کوتاه تر بهتر

هر چه نام دامنه حروف کمتری داشته باشد، آسان تر به زبان می آید، و به اشتراک گذاشته می شود

4- همچنان .com بهترین انتخاب است.

با وجود اینکه تعداد زیادی پسوند وجود دارد، چرا این قدر .COM اهمیت دارد ؟ پاسخ این سئوال این است که .COM شناخته شده ترین و قابل دسترس ترین پسوند می باشد و مردم با آن ارتباط بیشتری برقرار می کنند.

اگر شما قصد دارید یک دامنه با قابلیت بالای برند شدن داشته باشید ، .com می تواند به خوبی این نیاز را برطرف نماید. شاید در نهایت اگر شما خیلی خوش شانس باشید بتوانید در اولین تلاش آن را بدست آورید. اگر دردسترس نبود، پیشنهاد ما پسوندهای .net ، .co و یا یک پسوند شناخته شده مثل .ca در کانادا یا .ir در ایران هست.

5 – از تخلف نام تجاری جلوگیری نمایید

باید دقت کنید که نام دامنه شما می تواند سوء تفاهم ایجاد کند. باید در نظر بگیرید که اگر یک کمپانی علیه شما شکایت قضایی کند، قاضی ممکن است نام دامنه شما را دو پهلو و گیج کننده بداند. و شما را محکوم کند.

اگر در این زمینه نگرانی زیادی دارید باید با یک وکیل یا قانون دان مشورت نمایید.

6 – آن را قابل درک کنید.

بعنوان مثال PastaPerfected.com تقریباً واضح است که در مورد پاستا است و همه می توانند آن را درک کنند

7 – کلیدواژه های عمومی و بدون جزئیات

کلید واژه ها در نام دامنه می تواند به قضاوت مخاطب در مورد آن کمک کنند اما این مهم از یک دیدگاه SEO مطرح می باشد. مردم چیزی را ترجیح می دهند که می توانند راحت تر به آن فکر کنند و متوجه آن شوند.

اگر شما بتوانید یک کلیدواژه در نام دامنه تان بیاورید که واضح باشد و بتواند به شناخت موضوع وبسایت شما کمک کند، حتماً از آن استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک نام دامنه پر از کلیدواژه یا در کل مبتنی بر کلیدواژه هستید، به شما توصیه می شود از این سیاست دوری کنید. آنها دیگر تأثیری که قبلاً روی مخاطب و موتورهای جستجو داشتند برخوردار نیستند و باید از آنها اجتناب شود.

به عنوان مثال، من هرگز دامین های زیر را نمی خرم :

RecipesForPasta.com یا BuyPastaOnline.com ! و در عوض دامنه های عمومی تر را می خرم همانند mazeh.com .

به نام هایی همانند Amazon.com و Google.com دقت کنید که که به طور واضح مشخص نیست که موضوع آنها چه می باشد.اینها برایشان بسیار خوب برندسازی صورت گرفته است اما نام دامنه هایی خیلی غنی ندارند.

8 – مشکلی نیست اگر آن را تغییر دهید یا چیزی به آن بیافزایید.

اگر نام دامنه شما در دسترس نباشد، مسئله ای ندارد یک پیشوند یا پسوندی به آن اضافه کنید. و در مورد برند آنلاین خود کمی خلاق تر باشید.

به عنوان مثال، فرض کنید نام برند من نیما لباس باشد و شاید من یک جایی مثلاً در تهران یک فروشگاه بزرگ پوشاک تولیدی خودم را داشته باشم و هدفم این باشد کسب و کار آنلاین راه اندازی نمایم. در این میان، نام های nimalebas.com، یا nimalebasshop.com و یا حتی nimalebasshop.net میتوانند انتخاب های خوبی باشند.